Sport.pl

Kasperczak podpisał kontrakt z Górnikiem

To jedno z największych wydarzeń w sportowej historii Górnika ostatnich kilku dekad. Henryk Kasperczak od wtorku jest nowym trenerem zabrzańskich piłkarzy.
Serducho się raduje: Sylwetka Daniela Mąki »

W zabrzańskim klubie w poniedziałek trwały ostatnie przygotowania przed wtorkowym spotkaniem, na którym zostanie zaprezentowany nowy trener drużyny - Henryk Kasperczak. Szkoleniowiec, który z sukcesami prowadził m. in.reprezentacje Tunezji, Wybrzeża Kości Słoniowej, Mali, a także krakowską Wisłę, o godzinie 10 podpisał kontrakt w Zabrzu.

Rozmowy trwały dwa tygodnie. Jeszcze w poniedziałek Kasperczak dyplomatycznie odpowiadał: - Wszystko idzie w dobrym kierunku, ale decyzji na razie nie ma. Jednak Allianz, właściciel Górnika, przekonał szkoleniowca do podjęcia pracy w Zabrzu. W roli asystentów mają się pojawić Antoni Szymanowski i Jerzy Kowalik. Obaj właśnie zrezygnowali z trenerskich posad w swoich klubach, odpowiednio Przeboju Wolbrom i Ponidziu Nidzie Pińczów. Na konferencję prasowąw Zabrzu przyjadą szef Allianz Polska Paweł Dangel oraz wiceprezes Michael Mueller. Będą także prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik oraz nowy prezes Górnika Jędrzej Jędrych.

W samo południe nowy sztab szkoleniowy poprowadzi pierwszy trening zabrzańskich piłkarzy. Kasperczak w roli trenera ma oficjalnie zadebiutować w piątkowym meczu ligowym ze Śląskiem Wrocław. Na razie obejrzał w telewizji transmisję z niedzielnego meczu Górnika z Piastem Gliwice. - O grze zespołu za wiele powiedzieć nie można. W sytuacji Górnika liczą się przede wszystkim trzy zdobyte punkty. To najważniejsza sprawa - mówi 62-letni szkoleniowiec.

W spotkaniu ze Śląskiem Kasperczak nie będzie mógł skorzystać z Tomasza Hajty, który ma już cztery żółte kartki na koncie. Pod znakiem zapytania stoi też występ innego obrońcy Michała Pazdana, mocno poobijanego w meczu z Piastem.

Doba trenera Ruchu wydłuży się o dwie godziny >

Piłka nożna: Cashback 55 PLN od BetClick.com - poleca Mateusz Borek » - reklama