PGE Skra wygrywa w Częstochowie

Mistrzowie Polski znakomicie spisali się w memoriale Arkadiusza Gołasia. Bełchatowianie wygrali oba mecze i triumfowali w imprezie.
Tym razem turniej poświęcony pamięci byłego reprezentanta Polski rozegrany został w Częstochowie. Oprócz PGE Skry w memoriale Gołasia wzięły jeszcze udział: Domex Tytan AZS Częstochowa, AON Hotvolleys Wiedeń oraz Antonveneta Padwa. I właśnie ta ostatnia drużyna była pierwszym rywalem bełchatowian. PGE Skra grała z Włochami już w czwartek we własnej hali. Wtedy wygrała sparing z Włochami 3:1. W Częstochowie podopieczni Daniela Castellaniego również byli górą, tyle że zwycięstwo przyszło im już znacznie trudniej. Po trzech setach PGE Skra przegrywała, ale wygrała czwartą partię i do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. Bełchatowianie nie wykorzystali dwóch piłek meczowych, a za chwilę przy stanie 16:15 dla Włochów, także oni nie zdołali zdobyć decydującego punktu. Na szczęście za trzecim razem udało się to mistrzom Polski.

W tym spotkaniu w PGE Skrze nie zagrali reprezentanci Polski Bartosz Kurek, Daniel Pliński i Piotr Gacek oraz Michał Bąkiewicz i kontuzjowany Mariusz Wlazły.

W niedzielnym meczu z AON Hotvolleys Wiedeń drużynie z Bełchatowa pomogli już Kurek i Gacek. Z nimi w składzie mistrzowie Polski wygrali dwa pierwsze sety. Trzecia partia należała do Austriaków, ale na więcej nie było ich stać. PGE Skra wygrała czwartego seta do 22.

Dzięki dwóm zwycięstwom mistrzowie Polski triumfowali w memoriale Arkadiusz Gołasia. Gospodarze - Domex Tytan AZS Częstochowa - w sobotę pokonali drużynę z Wiednia 3:0, ale dzień później przegrali z Antonvenetą Padwa 1:3.

PGE Skra - Antonveneta Padwa 3:2

25:21, 23:25, 20:25, 25:20, 18:16

Skra: Falasca, Jarosz, Murek, Antiga, Wnuk, Heikkinen, Dłubała (libero) oraz Dobrowolski, Frankowski

PGE Skra - AON Hotvolleys Wiedeń 3:1

25:16, 25:18, 22:25, 25:22

PGE Skra: Falasca, Antiga, Wnuk, Jarosz, Kurek, Heikkinen, Gacek (libero) oraz Dobrowolski, Murek, Pliński