Sport.pl

PGE Skra uczci pamięć Gołasia

Po zwycięskim sparingu z Antonvenetą Padwa mistrzowie Polski zagrają w weekend w memoriale Arkadiusz Gołasia. I znów zmierzą się z Włochami.
W czwartek wieczorem PGE Skra Bełchatów rozegrała swój pierwszy przedsezonowy mecz kontrolny. We własnej hali pokonała włoską Antonvenetę Padwa 3:1. Powodem zorganizowania tego sparingu było oficjalne pożegnanie Krzysztofa Stelmacha, który zakończył zawodniczą karierę. Wcześniej trzy razy sięgał z PGE Skrą po mistrzostwo Polski, a wcześniej był zawodnikiem drużyny z Padwy. W środę Stelmach zagrał w bełchatowskiej drużynie. Już w sobotę jednak mistrzowie Polski będą sobie musieli radzić bez niego. Drużyna Daniela Castellaniego weźmie udział w memoriale Arkadiusza Gołasia w Częstochowie. Reprezentant Polski zginął tragicznie trzy lata temu.

Czwarta już edycja memoriału jego imienia będzie bardzo silnie obsadzona. Oprócz mistrzów Polski w imprezie udział wezmą również Domex Tytan AZS Częstochowa, AON Hotvolleys Wiedeń oraz drużyna z Padwy. I to właśnie z Włochami bełchatowianie rozegrają swój pierwszy mecz (o godz. 17.30). Dzień później o tej samej porze ich rywalem będzie zespół z Wiednia. - Na pewno celem nadrzędnym naszego udziału w tym turnieju jest uczczenie pamięci Arka - mówi Jacek Nawrocki, drugi trener Skry. - Ale oczywiście takie mecze to także część przygotowań do sezonu. Możemy w rywalizacji z silnymi rywalami przećwiczyć różne taktyczne warianty gry.

Do Częstochowy wybiera się tylko siedmiu siatkarzy z podstawowej kadry zespołu. Na zgrupowaniu reprezentacji są Bartosz Kurek, Daniel Pliński i Piotr Gacek, kontuzjowany jest Mariusz Wlazły, a Michał Bąkiewicz dostał wolne ze względu na sprawy prywatne. W memoriale Gołasia PGE Skrę reprezentować będą więc Miguel Angel Falasca, Maciej Dobrowolski, Jakub Jarosz, Stephane Antiga. Dawid Murek, Janne Heikkinen i Radosław Wnuk, a kadra zostanie uzupełniona trzema młodymi graczami - przyjmującymi Filipem Frankowskim i Piotrem Dłubałą oraz środkowym Radosławem Kolankiem.

PGE Skra - Antonveneta Padwa 3:1 (26:28, 30:28,25:12, 25:17)

PGE Skra: Heikkinen, Murek (libero od trzeciego seta), Jarosz, Falasca, Antiga, Wnuk, Bąkiewicz (libero w pierwszych dwóch setach) oraz Stelmach, Dobrowolski.