Sport.pl

Siatkówka. Memoriał Arkadiusz Gołasia

Trzy lata temu zginął tragicznie Arkadiusz Gołaś. W weekend w hali Polonia odbędzie się turniej poświęcony jego pamięci.


Śmierć Arkadiusza Gołasia bardzo mocno dotknęła wielu częstochowian. Z wielu powodów. Po pierwsze Arek przez kilka lat grał w Częstochowie, ale przede wszystkim cieszył się wielką sympatią kibiców. Miał tu wielu przyjaciół, tu założył rodzinę. Nic też dziwnego, że pamięć o nim jest nadal bardzo żywa. Dobrze się stało, że czwarta edycja memoriałowego turnieju jego imienia odbędzie się w Częstochowie, dodatkowo w bardzo silnej obsadzie.

Początkowo miały zagrać w nim dwie włoskie drużyny, z którymi związany był Arek. Z powodów organizacyjnych z przyjazdu zrezygnowała jednak Lube Banka Macerata. W jej miejsce organizatorzy - częstochowski MOSiR i firma BT - zaprosili inny silny zespół: Hotvolleys Wiedeń.

Obok austriaków, którzy etatowo reprezentują swój kraj w rozgrywkach Ligi Mistrzów i częstochowian, w turnieju zagrają Skra Bełchatów i Antonventa Padwa.

Kibiców do przyjścia na mecz może zachęcić nie tylko siła rywali, ale i pierwsza w tym sezonie możliwość zobaczenie, jak prezentują się nowi zawodnicy częstochowskiej drużyny. Co podkreśla trener Radosław Panas, od drużyny, która dopiero się buduje, a w pełnym składzie trenuje od zaledwie kilku dni, trudno oczekiwać zwycięstw, ale zobaczymy chociaż, jak... wyglądają nasi nowi siatkarze. A większości z nich częstochowscy kibice nie mieli okazji oglądać nawet w barwach rywali.

- Wynik sportowy nie jest w tym turnieju najważniejszy - mówił "Gazecie", która patronuje memoriałowi, Marian Dziewoński, główny organizator i teść Arkadiusza Gołasia. - Chodzi o pamięć i popularyzację siatkówki.Program turnieju:

sobota: godz. 17.30 - Antonveneta Padwa - PGE Skra Bełchatów; uroczyste otwarcie Memoriału; godz. 20 - AON Hotvolleys Wiedeń - Domex Tytan AZS Częstochowa

niedziela: godz. 11 - kaplica Matki Bożej na Jasnej Górze - msza święta za ŚP Arkadiusza Gołasia i o Boże Błogosławieństwo dla uczestników Memoriału; godz. 15 - Antonveneta Padwa - Domex Tytan ; godz. 17.30 - AON Hotvolleys Wiedeń - PGE Skra Bełchatów; wręczenie nagród i wyróżnień, zakończenie Memoriału.Wygraj bilety

Dla naszych Czytelników mamy pięć podwójnych zaproszeń na Memoriał. Aby wygrać, wyślij w piątek o godz. 10 SMS na numer 72007 z treścią KA memorial imie i nazwisko. Prawidłowo formułowany SMS powinien zawierać treść np.: KA memorial JAN KOWALSKI. Cena brutto 2,44 zł.

Zaproszenia wygrywa 5 osób, których SMS-y zostaną zarejestrowane jako pierwsze.

Arkadiusz Gołaś zginął tragicznie 16 września 2005 roku w wypadku samochodowym w Austrii. Jechał na pierwszy trening swojej nowej drużyny - Lube Banca Macerata. Miał wówczas 24 lata. Za sobą rok gry we włoskiej Padwie, a wcześniej cztery sezony w AZS-ie Częstochowa. Przed sobą wielką karierę, którą przepowiadali mu wszyscy fachowcy...