Sport.pl

Siatkówka. Czeka ich dużo pracy

Memoriał im. Arkadiusza Gołasia będzie dla siatkarzy AZS-u pierwszym ważnym sprawdzianem przed rozpoczynającymi się na początku października rozgrywkami Plus Ligi


W turnieju, którego patronem prasowym jest "Gazeta Wyborcza", częstochowianie zmierzą się w weekend z bardzo wymagającymi rywalami - austriackim Aon Hotvolleys Wiedeń i włoską Antonvenetą. W turnieju wystąpi również mistrz Polski - Skra Bełchatów. W związku z tym, że zmianie uległ niemal cały podstawowy skład, a nowy zespół dopiero co zakończył pierwszą część przygotowań do sezonu, trudno spodziewać się dobrych wyników. Trener Radosław Panas mówi wprost. - Kibice będą oczekiwać zwycięstw, ale my mamy obecnie inne potrzeby. Zawodnicy muszą się poznać, sprawdzić ustawienia, w jakich będą grać. Zobaczymy, jak się wszystko rozwinie. Rywali mamy z wysokiej półki i trudno będzie o wygrane.

Akademicy mają za sobą pierwszy sparing. We wtorek w Rudnikach Wieluńskich zmierzyli się z I-ligowym Siatkarzem Wieluń i przegrali 1:3. Panas miał do dyspozycji wszystkich zawodników, ale niektórzy z nich niedawno rozpoczęli treningi z drużyną.

- Zwłaszcza w pierwszym secie widać było, że chłopcy grają ze sobą pierwszy raz - relacjonuje szkoleniowiec. - Dużo było błędów i nieporozumień. Poza tym, każdy z setów rozpoczynaliśmy w innym ustawieniu. Nie robię tragedii z tego wyniku, bo wiem, na jakim jesteśmy etapie przygotowań. Dotychczas nie mieliśmy nawet możliwości trenowania w szóstkach. Na zajęciach miałem góra dziesięciu zawodników. Będziemy potrzebowali sporo czasu, żeby wszystko poukładać. Pamiętajmy, że mamy całkowicie nowy zespół. Z podstawowej szóstki został nam tylko Piotr Nowakowski.

Z Hotvolleys Wiedeń AZS zagra w sobotę o godz. 20, z Antonvenetą Padwa w niedzielę o 15. Bilety można kupować w hali Polonia w godzinach od 8 do 18. Wejście na jeden dzień imprezy (dwa mecze) kosztuje: 20 zł - miejsca na parterze, 15 zł - miejsca na balkonie, 10 zł - ulgowe dla dzieci do lat 13.