Szałankiewicz - Kądzioła poza czwórką MŚ do lat 21

Medalowa seria eksportowej pary siatkarzy plażowych Jakub Szałankiewicz - Michał Kądzioła zakończona. Na mistrzostwach świata do lat 21 w angielskim Brighton duet Stakolo Staszów został sklasyfikowany na piątym miejscu.

Młodsi od większości rywali (obaj są 19-latkami) aktualni mistrzowie Europy do lat 20 długo jednak na czempionacie w Anglii kroczyli od zwycięstwa do zwycięstwa. Najpierw z łatwością, bez straty seta wygrali grupę eliminacyjną. Na początek ograli Brazylijczyków Jeffersona i Gabriela Pereirę 21:13, 21:15, potem rozstawionych z piątką, wicemistrzów Europy do lat 20 Holendrów Aleksandra Brouwera i Christiaana Varenhorsta 21:17, 21:15, a na koniec tej fazy Słowaków Miroslava Krajicka i Mateja Hukela 21:13, 21:19.

Na początek fazy pucharowej czekał ich arcytrudny pojedynek z Australijczykami Samem Boehmsem i Christopherem McHughem. Po najdłuższym w całej imprezie trwającym godzinę i minutę meczu wygrali w trzech setach 18:21, 22:20 i 15:10. Wyczerpujące starcie kosztowało Polaków tak dużo sił, że dwie godziny później nie sprostali w rewanżu za eliminacje duetowi Brouwer - Varenhorst. Holendrzy, późniejsi zdobywcy srebrnego medalu, wygrali ćwierćfinał w niewiele ponad pół godziny 21:13, 21:14. Złoto zdobyli obrońcy trofeum włoski duet Francesco Giontella i Paolo Nicolai.

W Brighton startował - w parze z Damianem Wojtasikiem z Sosnowca - jeszcze jeden reprezentant województwa Marek Leźnicki z STS Skarżysko. W ostatniej trzeciej rundzie kwalifikacji przegrali jednak ze zdobywcami brązowych medali bliźniakami Matteo i Paolo Ingrosso z Włoch. I zostali sklasyfikowani na miejscach 25-28.