Czwarte miejsce Podlasia w lekkoatletycznej lidze

Lekkoatleci Podlasia Białystok uplasowali się na czwartym miejscu w drużynowych mistrzostwach Polski. W sobotę w Zamościu nasi reprezentanci trzykrotnie stawali na najwyższym stopniu podium.

Zawody pierwszej rundy lekkoatletycznej I ligi odbyły się w maju w Białej Podlaskiej. Po nich drużyna Podlasia zajmowała czwartą pozycję i to miejsce utrzymała po zmaganiach w Zamościu. Chociaż tym razem nasi reprezentanci wystąpili w trochę innym składzie. Tym razem zabrakło m.in. Krystyny Zabawskiej. Najlepsza polska kulomiotka, po nieudanym występie na igrzyskach olimpijskich w Pekinie, gdzie spaliła wszystkie próby, w tym sezonie postanowiła już nie startować.

W Zamościu na najwyższym stopniu podium stanął Krzysztof Krzywosz, który posłał kulę na odległość 19,14 m. W skoku wzwyż najlepsza okazał się natomiast Kamila Stepaniuk (185 cm). Drugie miejsce w tej rywalizacji zajęła reprezentująca barwy AWF-u Wrocław, ale pochodząca z Suwałk, Urszula Domel, która pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 182 cm. Na pierwszym miejscu w rzucie młotem z wynikiem 66,26 m uplasowała się Malwina Sobierajska. Na szóstej pozycji w tych zmaganiach udział zakończyła inna z naszych zawodniczek Joanna Fiodorow (53,10 m).

W biegu na 100 m z czasem 10,77 s drugi był Kamil Kryński. Taką samą pozycję w rzucie oszczepem (60,50 m) wywalczył Mateusz Ruschewski oraz w wyścigu na 3000 m z przeszkodami Anna Wojtulewicz (11:20,16).

Na najniższym stopniu podium stanęła sztafeta kobiet 4x100 m. Martyna Bielawska, Magda Młynarska, Paulina Siemieniako, Magdalena Siemion uzyskały czas 47,63 s. Ostatnia z zawodniczek zajęła też czwartą pozycję w biegu na 100 m (12,19 s).

Drużynowym mistrzem Polki został AZS AWF Warszawa, srebrnymi medalistami AZS AWF Kraków, brązowymi AZS AWF Wrocław, a Podlasie ze stratą 151 pkt do wrocławian zajęło czwartą pozycję.