Liga Red Box: gwiazdy nie pomogły SKOK Rafinerii

Nawet posiadanie w składzie piłkarzy z ekstraklasowym doświadczeniem nie gwarantuje wygranych w Trójmiejskiej Lidze Piłkarskiej Szóstek Red Box.

Drużyna SNG zadebiutowała w I lidze przegranym meczem 2:6 z Interdoorem. W drugim spotkaniu też zanosiło się na porażkę, gdyż ich rywalem był naszpikowany piłkarzami z ligowym doświadczeniem SKOK Rafineria. Gole dla SKOK zdobyli Rafał Kaczmarczyk i Tomasz Borkowski, ale trafienia gwiazd nic nie dały - mecz zakończył się zwycięstwem SNG 5:2. Wszystkich ligowych wyjadaczy przebił Krzysztof Kwaśny, który popisał się hat trickiem.

Znacznie gorzej radzi sobie inny nowicjusz w I lidze - Akademos, który rozpoczął rozgrywki od dwóch porażek, w tym jednej naprawdę dotkliwej 3:12 z Interdoorem. Zacięte pojedynki stoczyły Europower z B52 oraz F.U.H. Maniara ze Spider Games. Wszystko decydowało się w ostatniej minucie. Europower, obrońca tytułu mistrzowskiego z poprzedniego sezonu, w ostatniej minucie dał sobie wydrzeć zwycięstwo (mecz zakończył się remisem 4:4), natomiast w samej końcówce wygraną 4:3 zapewnili sobie piłkarze Spider Games. Ta ostatnia drużyna ma na koncie dwa zwycięstwa w dwóch meczach, w tabeli I ligi zajmuje jednak 2. miejsce, gdyż lepszą różnicą bramek wyprzedza ją Interdoor. Trzecie miejsce zajmuje zespół B52 Sport.

W najbliższym czasie w tabeli mogą zajść jednak zmiany, bo niektóre drużyny, uważane także za faworytów, dopiero przystępują do rozgrywek (np. Copacabana) .

W pozostałych ligach na czele znajdują się: w II lidze Suzuki Motor Centrum (gr. A) i Port Lotniczy Gdańsk (gr. B), natomiast w III lidze Dream Team (gr. A), ZNTKiM Gdańsk (gr. B) oraz NOIRO Gdańsk (gr. C).