Pierwsze trofeum Mourinho

Inter Mediolan po rzutach karnych pokonał w Superpucharze Włoch Romę 6:5. Po 90 minutach był remis 2:2. To pierwsze trofeum nowego trenera mediolańczyków Jose Mourinho.

Rzymianie do dogrywki doprowadzili na kilka sekund przed końcem meczu, gdy drugiego gola strzelił Mirko Vucinić,. W dogrywce mimo szans jakie mieli Mario Balotelii z Interu i Stefano Okaka Chuka w Romie żadnemu zespołowi nie udało się strzelić gola.

W obu zespołach zadebiutowali nowi piłkarze. W Interze Sulley Muntari i Mancini, w Romie John Arne Riise i Julio Baptista.

W rzutach karnych pomylili się Francesco Totti i Juan w Romie i Dejan Stanković w Interze.

Inter - Roma 2:2 (1:0, 1:2, 0:0 karne: 6:5): Muntari (19.), Balotelli (83.) - De Rossi (60.), Vucinić (90.)