Horbacz 13. w pięciobuju, wygrał Mojsiejew

Rosjanin Andriej Mojsiejew został mistrzem olimpijskim w pięcioboju nowoczesnym. Srebrny medal zdobył Litwin Edvinas Krungolcas, a brązowy jego rodak Andrejus Zadneprovskis. Marcin Horbacz zajął 13., Bartosz Majewski 22. miejsce.

Fatalny start zapaśników: Trzy walki, trzy porażki ?

Igrzyska w Pekinie: Z czuba i na żywo dzień 13. ?

Pierwszą konkurencją, w której rywalizowali pięcioboiści było strzelanie. Najlepszy okazał się Czech David Svoboda, który wygrał z wynikiem 1228 pkt. Z dobrej strony pokazał się Marcin Horbacz, który zajął ósme miejsce, zdobywając 1156 punkty. Drugi z Polaków, Bartosz Majewski ukończył strzelanie na 28. pozycji z dorobkiem 1048 punktów.

Kolejną konkurencją była szermierka, w której lepszy z dwójki Polaków był tym razem Majewski. Zajął on 13. miejsce i zdobył 832 punkty. Horbacz ukończył rywalizację dopiero na 29. miejscu i dopisano mu 736 punktów. Drugą odsłonę pięcioboju nowoczesnego wygrał Andriej Mojsiejew. Za zwycięstwo dostał 1024 punkty.

Po dwóch konkurencjach Marcin Horbacz zajmował 18. miejsce (1892), a Bartosz Majewski był 21. (1880).

W konkursie pływania Horbacz pokazał się z dobrej strony i został sklasyfikowany na 10. pozycji. Gorzej spisał się Majewski, który był 26. i w klasyfikacji generalnej po trzech konkurencjach znajdował się na 25. miejscu z dorobkiem 3132 punktów i stratą 01:38 min. do lidera. Horbacz był na 16 miejscu. Miał na koncie 3212 punkty i 01:18 min. straty. Prowadził Rosjanin Andriej Mojsiejew (3524 pkt.) przed Czechem Davidem Svobodą (3500 pkt.) i Chińczykiem Qian Zhenuha (3500 pkt.).

Klasyfikację przewrócił konkurs jazdy konnej. David Svoboda nie zdołał ukończyć konkurencji i stracił szanse na medal. Mojsiejew zajął ósme miejsce i umocnił się na prowadzeniu. Na drugie miejsce awansował Chińczyk Qian Zhenhua, który przed ostatnią konkurencją miał 13 sekund starty do lidera. Marcin Horbacz zajął siódme miejsce i w klayfikacji generalnej awansował na dziewiątą pozycję. Bartosz Majewski skończył start na 23. miejscu. Po czterech konkurencjach był 26.

W biegu na 3000m Mojsiejew obronił pierwsza pozycję, a na podium wskoczyli Litwini Edvinas Krungolcas (srebro) i Andrejus Zadneprovskis (brąz). Marcin Horbacz zajął trzynaste, Bartosz Majewski 22. miejsce.

Srebrny Piotr Małachowski: Niesmak jest, jak startuje koksiarz ?