Niżnik - Dolcan 3:0

W sobotnim spotkaniu piątej kolejki I ligi Górnik Łęczna pokonał zespół Dolcanu Ząbki 3:0. Wszystkie bramki zdobył Rafał Niżnik.

Piłkarze Górnika objęli prowadzenie już w 19. minucie spotkania, choć pierwszy kwadrans tego meczu nie zwiastował wielkich emocji. Wtedy to swój festiwal strzelecki rozpoczął Rafał Niżnik. Pomocnik łęcznian wykorzystał podanie od Sławomira Nazaruka i strzałem z 10 metrów pokonał Macieja Humerskiego.

Goście pierwszą groźną akcję przeprowadzili dopiero w 36 minucie, lecz Mateusz Chudziński nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Jakubem Wierzchowskim. Kilka minut później oko w oko w bramkarzem gości stanął Janusz Surdykowski, ale Humerski nie dał się zaskoczyć. Surdykowski w pełni zrehabilitował się za tę niewykorzystaną okazję minutę przed końcem pierwszej połowy. Napastnik Górnika otworzył drogę do bramki Niżnikowi, który zdobył swojego drugiego gola.

W przerwie spotkania nad stadionem przy al. Jana Pawła II zaczął padać deszcz. Po zmianie stron wciąż atakowali piłkarze z Łęcznej. Na bramkę przyjezdnych groźnie uderzali Surdykowski i Marcin Truszkowski. W 72 minucie gry kontaktową bramkę mógł jednak zdobyć zespół Dolcana. We własnym polu karnym Paweł Tomczyk sfaulował Macieja Tataja, za co został ukarany czerwoną kartką. Sędzia Leszek Gawron podyktował rzut karny dla gości, ale Tataj nie zdołał pokonać Wierzchowskiego. Kwadrans przed końcem spotkania ponownie dał o sobie znać Niżnik, który efektownym strzałem z rzutu wolnego ustalił wynik meczu.

Górnik odniósł tym samym trzecie zwycięstwo w sezonie.