Niedziela była dla nas! Starty Polaków w pigułce

Jedno złoto, dwa srebra, jeden brąz. W jeden dzień. To niedzielny dorobek medalowy Polski, choć może trudno w to uwierzyć. Sukcesy są dwóch wioślarskich czwórek, ciężarowca Szymona Kołeckiego i medalowej niespodzianki - Agnieszki Wieszczek.

Polski dzień igrzysk w relacji Z czuba ?

Wioślarstwo

Polska czwórka podwójna w składzie Michał Jeliński, Marek Kolbowicz, Adam Korol, Konrad Wasielewski zdobyła medal złoty. Z czasem 5:41,33 nad drugą osadą Włoch mieli ponad dwie sekundy przewagi. Czwórka wagi lekkiej w składzie Miłosz Bernatajtys, Bartłomiej Pawełczak, Łukasz Pawłowski, Paweł Rańda wywalczyła srebrny medal. Ósemka była dopiero piąta.

Złota czwórka podwójna, srebrna czwórka wagi lekkiej ?

Podnoszenie Ciężarów

Szymon Kołecki z wynikiem 403 kg zajął drugie miejsce w ponoszeniu ciężarów w kategorii 94 kg. Polak czuje niedosyt, bo osobiście liczył na złoty medal. Ubiegł go Ilya Ilin z Kazachstanu, który uzyskał łącznie 406 kg. Słabiej spisał się Bartłomiej Bonk.

Kołecki wicemistrzem olimpijskim ?

Zapasy

Debiutantka Agnieszka Wieszczek, występująca w kategorii 72 kg, wywalczyła brązowy medal. W decydującym pojedynku pokonała 2:0 (2-1, 1-0) w rundach Hiszpankę Maider Undę.

Wieszczek wywalczyła brąz ?

W kategorii 63 kg w ćwierćfinale odpadła Monika Michalik.

Lekkoatletyka

Szymon Ziółkowski (AZS Poznań) z wynikiem 79,22 m zajął siódme miejsce w rzucie młotem w zawodach lekkoatletycznych w Pekinie. Wczoraj w eliminacjach z wynikiem 79,55m był pierwszy.

Siódme miejsce Ziółkowskiego ?

Anna Jesień z drugim czasem w czwartym biegu eliminacyjnym (55,35 s.) awansowała do poniedziałkowego półfinału biegu na 400 m przez płotki.

Anna Jesień w półfinale ?

Aurelia Kollasch (AZS AWF Warszawa) awansowała do półfinału biegu na 100 metrów przez płotki w igrzyskach olimpijskich w Pekinie. W eliminacjach Polka uzyskała czas 12,98, zajmując czwarte miejsce w pierwszej serii.

Awans Kollasch ?

Wioletta Frankiewicz zajęła ósme miejsce na piętnastu uczestników w finale biegu z przeszkodami na 3000 m kobiet. Osiągnęła swój najlepszy wynik w tym sezonie - 9.21,76.

Frankiewicz ósma ?

Michał Bieniek w eliminacjach skoku wzwyż zajął 14 miejsce w swojej serii z wynikiem 2,20 m i odpadł z dalszej rywalizacji.

Bieniek poza finałem ?

Żeglarstwo

Polski duet Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki startujący w klasie Star prowadzi w klasyfikacji generalnej po 4 wyścigach z wynikiem 21 pkt. Ostatni wyścig zakończyli na drugim miejscu.

Świetna passa Kusznierewicza i Życkiego ?

Zofia Klepacka zajęła drugie miejsce w szóstym wyścigu klasy RS:X, a siódmy wyścig wygrała i awansowała na ósmą lokatę w klasyfikacji generalnej.

Przebudzenie Klepackiej ?

Katarzyna Szotyńska zajęła piąte miejsce w szóstym wyścigu olimpijskiej rywalizacji w klasie Laser Radial na akwenie w Qingdao. W klasyfikacji generalnej Polka jest trzynasta.

Szotyńska piąta ?

Rafał Szukiel (AZS UWM Olsztyn) zajął dziesiąte miejsce w klasyfikacji końcowej olimpijskiej rywalizacji w żeglarskiej klasie Finn. W finałowym wyścigu Polak zajął piąte miejsce.

Rafał Szukiel skończył na dziesiątym ?

Maciej Grabowski w szóstym wyścigu w klasie Laser był dwudziesty trzeci. W każdej klasie na całość składa się 10 wyścigów plus wyścig finałowy, tzw. medalowy, w którym bierze udział już tylko najlepsza dziesiątka.

Siatkówka

Polskie siatkarki przegrały w ostatnim grupowym meczu z USA 2:3 (25:18, 21:25, 25:19, 19:25, 13:15) i nie mają już szans na awans do ćwierćfinału. Genialna postawa Katarzyny Skowrońskiej nie wystarczyła na pokonanie Amerykanek.

Polki odpadły z igrzysk po dramacie ?

Kolarstwo torowe

Łukasz Kwiatkowski odpadł w repesażach o awans do 1/8 finału sprintu w olimpijskiej rywalizacji kolarzy torowych.