Znicz przegrał derby Mazowsza w Płocku

Po dwóch zwycięstwach piłkarze Znicza w odwrocie. W derbach Mazowsza przegrali w Płocku. Po pięciu kolejkach w tabeli I ligi są na szóstej pozycji. Dzięki sobotniemu zwycięstwu rywale przeskoczyli ich o jedno miejsce

Znicz pierwszych siedem spotkań w tym sezonie z powodu remontu stadionu rozgrywa na wyjazdach. Po dwóch zwycięstwach na początek drużyna Jacka Grembockiego w trzech następnych meczach zdobyła zaledwie punkt.

W Płocku dała się zdominować w pierwszej połowie, tracąc dwa gole po stałych fragmentach gry i oba w końcówce. W 42. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Adriana Mierzejewskiego do siatki głową piłkę posłał Żarko Belada. W 45. min Maciej Rybaczuk faulował w polu karnym. "Jedenastkę" wykorzystał Mierzejewski.

Po przerwie pruszkowianie zagrali lepiej. W 73. min wypożyczony z Legii napastnik Adrian Paluchowski z bliska dobił do bramki piłkę po uderzeniu z dystansu. To jego drugie trafienie w sezonie. W drużynie gospodarzy wystąpił inny wypożyczony z Legii zawodnik - Kamil Majkowski. Dla gospodarzy zagrali też byli zawodnicy Znicza - Łukasz Grzeszczyk i Bartosz Wiśniewski. Ten ostatni jeszcze w połowie poprzedniego sezonu rywalizował o miano najskuteczniejszego w II lidze i zespole Znicza z Robertem Lewandowskim. Potem jednak odszedł do Wisły i mu to nie posłużyło. Lewandowski jest w Lechu i strzela gole w ekstraklasie. Wiśniewski na razie nie strzela ich na jej zapleczu.

WISŁA PŁOCK - ZNICZ PRUSZKÓW 2:1 (2:0): Belada (42.), Mierzejewski (45., karny) - Paluchowski (73.). Wisła: Gubiec - Chwastek, Jarczyk, Belada, Żytko - Majkowski (79. Brynkiewicz), Wiśniewski, Grzeszczyk, Mierzejewski Ż - Wiśniewski, Gęśla Ż (89.). Znicz: Pieniek -Maciej Rybaczuk Ż , Kokosiński, Kowalski, Januszewski - Czubała Ż (46. Kaczmarek), Osoliński, Strózik (69. Buga), Zubrzycki Ż - Bzdęga (64. Feliksiak Ż ), Paluchowski. Widzów: 2 tys. Sędziował: Erwin Paterek (Lublin).