W Waszyngtonie powtórka z Los Angeles?

Dwóch najwyżej rozstawionych tenisistów turnieju Legg Mason Tennis Classic w Waszyngtonie pewnie wygrało swoje mecze pierwszej rundy. Obrońca tytułu Andy Roddick pokonał Ramona Delgado 6:3, 7:6(4), zaś Juan Martin Del Potro stracił tylko pięć gemów w pojedynku z Jesse Levinem. Z imprezą pożegnali się zaś Feliciano Lopez (nr 3), Mardy Fish (nr 5) oraz Marat Safin (nr 6).

Roddick to trzykrotny triumfator turnieju w Waszyngtonie. Zwyciężał tutaj w swoich dwóch ostatnich występach (w 2005 i 2007 roku), a także siedem lat temu. Tegoroczny start w stolicy USA rozpoczął od dwusetowego zwycięstwa nad kolumbijskim kwalifikantem, ale wcale nie przyszło mu ono tak łatwo. W obu partiach Roddick tracił po razie własne podanie. W pierwszym secie wywalczył dwa breaki, a w drugim odrobił przełamanie w ostatnim momencie, gdy Delgado serwował przy stanie 5:4. Ostatecznie doszło do tie breaka, wygranego przez Amerykanina 7:4. Mecz skończył się po godzinie oraz dwudziestu sześciu minutach rywalizacji.

Dużo pewniej zaprezentował się we wtorek Juan Martin Del Potro. 19-letni Argentyńczyk pokonał startującego z "dziką kartą" Amerykanina 6:2, 6:3, wygrywając tym samym swój piętnasty mecz z rzędu. O przedłużenie tej znakomitej passy Del Potro walczyć będzie z reprezentantem Izraela Dudi Sellą.

Del Potro i Roddick w ubiegłym tygodniu zmierzyli się w finale turnieju w Los Angeles. Wiele wskazuje na to, że w Waszyngtonie może dojść do powtórki, szczególnie, iż w drugim dniu zmagań z imprezą pożegnała się aż trójka tenisistów rozstawionych. Zaskakująca była szczególnie porażka turniejowej trójki - Feliciano Lopeza. Hiszpan przegrał z amerykańskim kwalifikantem Robertem Kendrickiem 3:6, 5:7. Reprezentant gospodarzy wykorzystał w tym pojedynku trzy z czterech szans na przełamanie i tylko raz stracił własne podanie.

W pierwszej rundzie turnieju Legg Mason Tennis Classic skreczował Marat Safin. Rosjanin po przegraniu pierwszego seta 5:7 poddał mecz z Fabio Fogninim ze względu na kontuzję szyi. Wyniki pierwszej rundy: Andy Roddick (USA, 1) - Ramon Delgado (Paragwaj, Q) 6:3, 7:6(4) Juan Martin del Potro (Argentyna, 2) - Jesse Levine (USA, WC) 6:2, 6:3 Robert Kendrick (USA, Q) - Feliciano Lopez (Hiszpania, 3) 6:3, 7:5 Alejandro Falla (Kolumbia) - Mardy Fish (USA, 5) 5:7, 6:4, 6:2 Fabio Fognini (Włochy) - Marat Safin (Rosja, 6) 7:5 i krecz

Victor Troicki (Serbia) - Denis Gremelmayr (Niemcy) 6:4, 6:2 Igor Kunitsyn (Rosja) - Mischa Zverev (Niemcy) 6:7(6), 6:4, 6:2 Eduardo Schwank (Argentyna) - Sebastian Grosjean (Francja) 6:3, 4:6, 6:3