Polscy szczypiorniści deklasują gospodarzy

Polscy piłkarze ręczni pokonali 33:19 reprezentantów Chin. Podopieczni Bogdana Wenty kontrolowali sytuację na boisku praktycznie przez cały czas trwania meczu. Gospodarze, co podczas tych igrzysk zdarza się nieczęsto, nie mieli nic do powiedzenia.

Wenta jeszcze przed meczem: Trzeba ograć Chińczyków ?

Polacy już od pierwszych akcji udowodnili, że zasługują na miano murowanego faworyta tego spotkania. Choć w pierwszej, połowie zdarzały im się krótkie momenty przestoju w odpowiednich chwilach górę brała koncentracja i wicemistrzowie świata wygrali ją pewnie 21:10.

Rozluźnieni szczypiorniści pod wodzą Wenty jeszcze swobodniej radzili sobie w drugiej części meczu. Bezradność przeciwnika była tak ogromna, że aż chwilami usypiała nasz zespół. Na szczęście przewaga kilku, a później już nawet kilkunastu bramek nie była już w stanie zmienić losów tego spotkania.

W drugiej połowie na liczne zmiany mógł sobie pozwolić szkoleniowiec biało - czerwonych. Spokojna, opanowana przez Polaków gra nie była już tak konsekwentna, ale najważniejsze, że wciąż skuteczna. Szczypiorniści Bogdana Wenty zwyciężyli 33:19 i mogli cieszyć się ze zwycięstwa w pierwszym w historii meczu na igrzyskach.