Brazylia wygrywa, Ronaldinho odradza się i strzela!

Reprezentacja Brazylii pokonała w turnieju olimpijskim 5:0 drużynę Nowej Zelandii. Dwie bramki dla canarinhos strzelił Ronaldinho.

Strzelecki turniej zespołu z Ameryki Południowej rozpoczął już w trzeciej minucie Anderson, po upływie pół godziny kolejnego gola dorzucił Pato i Brazylijczycy schodzili do szatni prowadząc 2:0. 10 min po przerwie pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobył Ronaldinho, który po chwili zamienił w gola również podyktowany dla byłych mistrzów świata rzut karny. W doliczonym czasie Rafael Sobis ustalił wynik na 5:0.

Ronaldinho, będąc jeszcze piłkarzem FC Barcelona nie uzyskał zgody klubu na wyjazd na igrzyska. Przejście do AC milanu pozwoliło mu jednak pojechać do Pekinu.

Brazylia, tak utytułowana na arenie międzynarodowej w swoim dorobku nie ma jeszcze olimpijskiego złota.