Dwie bramki Janoty

Podczas przedsezonowego obozu w Austrii Feyenoord Rotterdam pokonał jedenastkę regionu Fulpmes 12:0. Dwie bramki dla holenderskiego zespołu strzelił Michał Janota.

Janota pod okiem Beenhakkera strzela i asystuje

Polak nie wyszedł w pierwszym składzie. Na boisku pojawił się dopiero po przerwie, mimo to po raz kolejny pokazał swoje wyśmienite umiejętności strzeleckie. Pierwszą bramkę (na 9:0) strzelił w 69 minucie gry, a drugą ustalająca wynik spotkania na trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem. Było to już siódme trafienie Janoty w nowym zespole.

18-letni napastnik jest wychowankiem UKP Zielona Góra, skąd trafił na testy do Glasgow Rangers. Szkoci nie zdecydowali się, jednak na sprowadzenie zdolnego piłkarza. Ostatecznie w sierpniu podpisał 3-letni kontrakt z Feyenoordem Rotterdam.