Sport.pl

Roy Keane: Kluby sprzedają piłkarzy jak kawałki mięsa

Cristiano Ronaldo czuje się niewolnikiem Manchesteru United, Sepp Blatter chce zmienić przepisy transferowe na korzyść zawodników - problem Portugalczyka wywołał dyskusję na temat handlu zawodnikami. Głos w sprawie zabrał też Roy Keane, były kapitan United - Czasami kluby sprzedają piłkarzy jak kawałki mięsa - powiedział Irlandczyk w ?Daily Telegraph?.
Blatter planuje transferową rewolucję »

Sprawa transferu Cristiano Ronaldo ciągnie się już od kilku tygodni. Portugalczyk przyznawał, że zależy mu na grze w Realu, a kiedy Sepp Blatter stwierdził, że piłkarze są niewolnikami klubów, Ronaldo natychmiast przyznał mu rację. - Tak, jestem niewolnikiem - powiedział w jednym z wywiadów. Dodał też, że władze Manchesteru nie pozwalają mu spełnić marzeń o grze na Santiago Bernabeu.

Ronaldo powtarza za Blatterem: Jestem niewolnikiem »

Opinię Blattera podziela także Roy Keane. Wieloletni kapitan Manchesteru United przyznał, że kluby traktują zawodników przedmiotowo. - Sam tego doświadczyłem. Ludzie kwestionują lojalność piłkarzy. Ja kwestionuję lojalność klubów. Dla nich to tylko biznes. Jeśli nie jesteś potrzebny wskażą ci drzwi w 10 minut. Mówię to z własnego doświadczenia - wyznał Irlandczyk. - Kluby kupują i sprzedają piłkarzy. Czasami sprzedają ich jak kawałki mięsa.

Przez wiele lat trudno było sobie wyobrazić Manchester United bez Keane'a. W 2005 roku charyzmatyczny pomocnik udzielił wywiadu w którym ostro skrytykował kolegów z drużyny. Niedługo później przestał być zawodnikiem "Czerwonych Diabłów". Jego umowa została rozwiązana za porozumieniem stron, a piłkarz przeniósł się do Celtiku Glasgow. Od sierpnia 2006 Keane jest menedżerem Sunderlandu.

W sprawie polityki transferowej klubów europejskich jego opinia jest jednoznaczna. - Kiedy nie jesteś już klubowi potrzebny, spróbują się ciebie pozbyć. Moja rada to patrzeć na siebie. Jeśli masz szansę na większe i lepsze cele - idź do nich - radzi Irlandczyk.

Smolarek zostaje w Racingu? Jedyna oferta już nieaktualna »