Sport w skrócie

WIOŚLARSTWO

Natalia Madaj (Orzeł Wałcz, wkrótce może zmienić klub na Posnanię Poznań) uczestniczy w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Brandenburgu. Madaj pływa w dwójce podwójnej, a jej partnerką jest Magdalena Fularczyk (Tryton Poznań). Nasza osada wczoraj awansowała do półfinału. W eliminacjach Polki przegrały tylko z Brytyjkami. W finale A jest już ósemka, w której pływa Magda Korczak (WTW Orzeł).

TENIS ZIEMNY

Rafał Gozdur (SKT Szczecin) został mistrzem Polski juniorów. W finale wrocławskiego turnieju wygrał z Tomaszem Olfansem (Legia Warszawa) 6:2, 6:3. W deblu Gozdur też był najlepszy. Grał z klubowym kolegą - Bartłomiejem Fedyną i w finale szczecinianie pokonali Tomasza Piekarta (Sopot) i Mariusza Jóźwickiego (Arka Gdynia) 7:5, 6:2. Tym samym Rafał i Bartłomiej - powtórzyli swoje ubiegłoroczne sukcesy. Od poniedziałku Gozdur będzie uczestniczył w ME juniorów w Austrii.

Natalia Kołat (KT Masters Szczecin) zdobyła brązowy medal młodzieżowych MP, które rozgrywane były w Poznaniu. Kołat w półfinale przegrała z Sylwią Zagórską (AZS Poznań) 2:6, 0:6.

KARATE

Szymon Grzywacz (Bodaikan Szczecin) zdobył srebrny medal akademickich Mistrzostw Świata w Karate WKF we Wrocławiu. Grzywacz walczył w kategorii do 65 kg.

SIATKÓWKA

23-letnia przyjmująca Justyna Sachmacińska podpisała roczną umowę z Piastem Szczecin. Ostatnio grała w Pronar Zeto Astwa AZS Białystok. Wcześniej Piast zatrudnił Irinę Archangielską (rozgrywająca), Malwinę Konkolewską (środkowa lub atakująca), Annę Szydełko (środkowa). Klub chce zatrudnić też czeską przyjmującą Vendulę Haragową.