Urbańska trzecia na świecie

Karolina Urbańska z AZS AWFiS Gdańsk zdobyła brązowy medal na pływackich mistrzostwach świata juniorów rozgrywanych w meksykańskim Monterrey.

16-letnia zawodniczka z Gdańska uzyskując czas 2.13,83 (rekord Polski w kat. do lat 16), wywalczyła trzecie miejsce na dystansie 200 m stylem grzbietowym. Wyczyn Urbańskiej jest tym większy, że grzbiecistka AZS AWFiS była młodsza od większości rywalek. Mistrzostwa świata juniorów odbywają się bowiem w kategorii do lat 18. Na mecie gdańszczanka przegrała m.in. z inną Polką 17-letnią Zuzanną Mazurek, która reprezentować będzie nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Mazurek wywalczyła mistrzostwo świata z czasem 2.12,56, czym poprawiła własny rekord Polski seniorek.

Kolejnym występem Urbańskiej będą mistrzostwa Europy juniorów, na początku sierpnia w Belgradzie. Tam ma ona szanse na zdobycie trzech złotych medali na wszystkich dystansach stylu grzbietowego - 50, 100 i 200 m.