Pływackie nadzieje nie zawiodły

Zakończyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Polski Młodzików (12-latkowie) w Dębicy i Letnie Mistrzostwa Polski Młodzików (13-latkowie) w Oświęcimiu. Lubelska młodzież w obydwu imprezach spisała się bardzo dobrze.

W Dębicy spośród startujących tam lubelskich klubów najlepiej wypadli młodzi pływacy Orlika Lublin. Adrianna Rudawska zdobyła srebro na 200 m stylem dowolnym. Ta sama zawodniczka była również druga na takim samym dystansie stylem zmiennym. Jednak z najlepszej strony Rudawska pokazała się na dystansach 400 i 800 m stylem dowolnym. W obydwu konkurencjach była poza zasięgiem rywalek. Z kolei Michał Ilnicki zdobył dwa srebrne medale na dystansach 100 i 200 m stylem klasycznym.

Poza zawodnikami Orlika dobrą dyspozycję zaprezentował Filip Goleń z klubu Fala Kraśnik, który był trzeci na 800 m stylem dowolnym. Adrianna Rudawska, dzięki zdobyciu aż czterech medali, została wybrana drugą najlepszą zawodniczką mistrzostw.

Oświęcimskie zawody 13-latków również okazały się nadzwyczaj udane dla lubelskiego Orlika. Jakub Wiak zdobył dwa złote krążki na dystansach 400 i 800 m stylem dowolnym. Na 200 m tym samym stylem był drugi i został wybrany najlepszym zawodnikiem całej imprezy. Zuzanna Chwadeczko na 400 m stylem zmiennym wywalczyła brąz. Reprezentantki Orlika były drugie w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym (Chwadeczko, Patrycja Lalak, Katarzyna Borzęcka, Izabela Szopa) i stylem zmiennym (Szopa, Chwadeczko, Lalak, Aleksandra Drozda). Z pozostałych naszych klubów udanie zaprezentował się zwłaszcza Rafał Chojak z Wisły Puławy, który zdobył aż cztery medale - trzy złote (50 i 100 m stylem motylkowym, 200 m stylem grzbietowym) i jeden brązowy (100 m stylem grzbietowym). Agata Wiertel z Lublinianki była trzecia na 200 m stylem grzbietowym.

Młodzicy Orlika Lublin na obydwu imprezach mistrzowskich zdobyli łącznie 12 medali, notując najlepszy wynik w tej kategorii wiekowej w historii klubu.