Pałyszko pół metra od rekordu okręgu

Maciej Pałyszko z KKL Kielce zajął szóste miejsce w konkursie rzutu młotem podczas VIII Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego Tamex Cup w Bydgoszczy.

Kielecki miotacz w ostatnim starcie przed 84. mistrzostwami Polski seniorów w Szczecinie (w sobotę i w niedzielę) uzyskał rezultat 73,63 m, 46 cm gorszy od jego rekordu województwa ustanowionego 15 czerwca na Memoriale Janusza Kusocińskiego w Warszawie. Zwyciężył Węgier Krisztian Pars, a trzeci był najlepszy polski młociarz Szymon Ziółkowski - 77,95.

Bezkonkurencyjny w tej samej specjalności, ale na ogólnopolskim mityngu w Sosnowcu okazał się kolejny zawodnik KKL Rafał Zięba. Tam do wygranej wśród seniorów wystarczyło 53,80 m. Na tych samych zawodach druga w biegu na 1500 m była Agata Dróżdż z czasem 4.32,59, a trzecie lokaty zajęli Krzysztof Radziszewski na 110 m ppł (14,92) i Tomasz Król w skoku wzwyż (2,04). Czwarty na 800 m był Dariusz Zagdański (1.56,20), a swoje serie w biegach wygrali Dorota Mortka (2.20,34 na 800 m) i Łukasz Borek (22,64 na 200 m, wszyscy KKL).

Dwa miejsca na podium zdobyli świętokrzyscy lekkoatleci w X Międzynarodowym Biegu Górskim w Międzybrodziu Żywieckim. Trasę 6,8 km na górę Żar najszybciej pokonał Marcin Świerc z Mety Lubliniec (28.46), drugi był Daniel Wosik z Ostrowii (29.46), a trzeci Tomasz Miśkowiec z KKL-u (31.52).