Sport w skrócie

Szymon dojechał

Druga wielka impreza za Szymonem Gałczyńskim z DEK Meble Cyclo Korony Kielce. Wyścig juniorów na mistrzostwach świata MTB na dystansie 29,4 km we włoskim Val di Sole ukończył na 82. miejscu ze stratą dwóch okrążeń do najlepszego w stawce 119 kolarzy górskich Słowaka Petera Sagana. Ten sam zawodnik został w maju mistrzem Europy - Gałczyński w Niemczech był 49.

Stella wygrała ligę

Łucznicy kieleckiej Stelli byli bezkonkurencyjni w Krakowie w trzeciej rundzie łuczniczej ekstraklasy (zanotowali komplet zwycięstw) i umocnili się na prowadzeniu drużynowych mistrzostw Polski (cztery "oczka" przewagi nad Łucznikiem Żywiec). W rywalizacji pań nieco gorzej poszło tym razem dziewczętom z Olimpii Suchedniów. Zajęły piąte miejsce, ale obroniły też pozycje wiceliderek (z 5 pkt straty do Łucznika). W zawodach indywidualnych - III rundzie Pucharu Polski - najlepiej z nich wypadła, zajmując czwarte miejsce w finale, Izabela Niemiec.

Nosan ze srebrem

Bilardziści Nosanu Kielce dotarli do finału Klubowego Pucharu Polski. W decydującym pojedynku w Mrągowie przegrali po zaciętej grze 12:13 z zespołem lidera I ligi Duetem Lipiński Tomaszów Mazowiecki. Co ciekawe to już czwarty (!) przegrany finał tej imprezy przez kielczan. Brązowe medale przypadły obrońcom tytułu Hadesowi Poznań i Wodnemu Parkowi Konsalnet Warszawa.

Trzy medale na Czwartkach

Trzy medale zdobyła świętokrzyska młodzież w ogólnopolskim finale Czwartków Lekkoatletycznych. W Warszawie na obiektach AWF-u na najwyższym stopniu podium stanął Bartłomiej Seweryn. 11-letni zawodnik SP Tychów Nowy zwyciężył w skoku w dal z rezultatem 4,77 m. Brązowy medal zdobyły: 12-letnia Katarzyna Furmanek (SP 9 Kielce) w rzucie piłeczką palantową (za wynik 48 m) oraz 13-letnia Paulina Wiśniewska z kieleckiej SP 8 w biegu na 60 m z czasem 8,35 s.