Sport w skrócie

ZAPASY

Artur Sakowski (Orzeł Szczecin) oraz Adam Pinkowski, Adrian Matych i Kamil Skaskiewicz (AKS Białogard) wywalczyli brązowe medale mistrzostw Polski juniorów w stylu wolnym. Zawody odbyły się w Rudzie Śląskiej. W klasyfikacji drużynowej AKS zajął 5. miejsce, Orzeł był 12.

SPORTY MOTOROWODNE

Łukasz Ciołek (Ślizg Szczecin) zdobył tytuł wicemistrza świata w motorowodnych mistrzostwach świata w klasie S-550. Przed 23-letnim Łukaszem znalazł się 65-letni Lechosław Rybarczyk (Posnania Poznań). W 2005 r. Ciołem był mistrzem świata w klasie S-550, a rok później wicemistrzem. W dorobku ma też kilka medali ME.

PIŁKA NOŻNA

Szkoła Podstawowa nr 16 (występująca jako Czechy) wystąpi w finale rozgrywek Mini Euro 2008. W ćwierćfinale 16 pokonała SP 37 (Polska) 2:1, a w półfinałe SP 51 II 3:1 (w 1/4 chłopcy pokonali SP 45 - Rosję - 4:1). Finałowym przeciwnikiem SP 16 będzie SP 51 (Portugalia). Podobnie było przed dwoma laty, gdy zorganizowano turniej Mini Mistrzostwa Świata. Wtedy górą byli chłopcy z SP 51, którzy wygrali po dramatycznym spotkaniu, zakończonym rzutami karnymi. Spotkanie finałowe zostanie rozegrane jako "przedmecz" przed rywalizacją Pogoni Szczecin o awans do nowej II ligi piłki nożnej.

BADMINTON

Wiesław Drewicz (Choszczno) był największą gwiazdą Mistrzostw Polski weteranów w Głubczycach. Drewicz zdobył złoty medal w grze pojedynczej i w deblu (w parze z Andrzejem Antosiewiczem). Złoto wywalczył również Bogdan Mieżyński (Szczecin), który był najlepszy w młodszej kategorii wiekowej w deblu. Mieżyński przeważnie gra z Krzysztofem Bobalą, ale teraz kontuzjowanego partenera świetnie zastąpił Mirosław Adamczyk (Bydgoszcz). Izabela Białek (Choszczno) zdobyła srebrny medal w deblu (w parze z Bożeną Wołkowycką). Trójka naszych badmintonistów otrzymała powołanie do kadry Polski na ME weteranów, które we wrześniu odbędą się w Hiszpanii.

SPORTY WALK

Bersekers Team Szczecin zajął 3. miejsce w klasyfikacji drużynowej zawodów Preussen Cup. W turnieju Submission Fighting startowała czteroosobowa kadra. Najlepiej wypadli Wojciech Lach, Piotr Bagiński i Damian Kuśnierek, którzy wygrywali swoje kategorie wagowe w gronie seniorów. Piotr Podstawczuk był trzeci w juniorach.