Brązowe medale studentów Wszechnicy Świętokrzyskiej na AMP w Poznaniu

Dwa razy na najniższym stopniu podium stawali na Akademickich Mistrzostwach Polski w Poznaniu biegacze z Wszechnicy Świętokrzyskiej.

Trzecie miejsce wśród specjalistek od 400 m z uczelni niepublicznych zajęła Marta Radzimirska. Jej osiągnięcie powtórzył na dystansie 1500 m Dawid Kubiec. Złoto zdobyła za to inna zawodniczka KKL-u - skok o tyczce niesatysfakcjonującym ją wynikiem 3,60 m wygrała Agnieszka Wrona, reprezentująca na zawodach barwy AWFiS-u Gdańsk.

Poza konkurencją w Poznaniu startował starający się o minimum na lipcowe mistrzostwa świata juniorów w Bydgoszczy Wojciech Jarosz z Juventy Kobeksu Starachowice. Wynikiem 1.51,06 poprawił o 0,2 s własny rekord województwa na 800 m z początku tego miesiąca. Zajął drugie miejsce za ósmym zawodnikiem ubiegłorocznych ME juniorów Arturem Ostrowskim z Olimpii Poznań. Do minimum IAAF podopiecznemu Adama Dzika brakuje sześciu setnych sekundy (polskie jest surowsze 1.50,00). - Jeśli wypełni światowe minimum, z wyjazdem na MŚ, które przecież odbywają się w Polsce, nie będzie problemów. Wojtek jest obiecującym zawodnikiem, kadrowiczem - mówi jego trener. Kolejna próba w sobotę na finale I ligi seniorów w Białej Podlaskiej.