Zawodnicy KTM-u Novi zaczęli sezon w wyścigach motocyklowych

Dwa miejsca w pierwszych dziesiątkach to dorobek zawodników KTM-u Novi z pierwszej eliminacji wyścigowych motocyklowych mistrzostw Polski, Pucharu PZM i pucharów markowych na torze w Poznaniu.

Kielczanie rywalizowali tylko w tych ostatnich. Michał Sikora był siódmy w silnie obsadzonej klasie Suzuki 600 (startowało 22 zawodników). Pierwszego wyścigu nie udało się ukończyć mieszkającej od niedawna w Kielcach Agnieszce Kurzynóg. W Superbikach swoich sił próbuje Adrian Bernat. Na inaugurację zajął dziewiąte miejsce.

Ciekawostką wyścigów w Poznaniu był debiut w wyścigach byłego zawodnika Kieleckiego Klubu Motorowego i mistrza świata w rajdach Ryszarda Augustyna (honda CBR 125). Zajmował 11. i 14. miejsce, a przegrał m.in. z... córką Agatą (odpowiednio szósta i siódma).

W pierwszej eliminacji wystartowało aż 230 motocyklistów. Kolejna w przyszły weekend również w Poznaniu.