Streetball pod Multikinem

Przed Multikinem rozegrano drugi turniej z cyklu Koszykówki Ulicznej, którego organizatorami są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku oraz Multikino.

Do rywalizacji przystąpiło 35 zespołów, które, podzielone na trzy kategorie wiekowe, walczyły o punkty do klasyfikacji generalnej turnieju.

W najmłodszej kategorii drugi turniej wygrał zespół Czwóreczka (Mateusz Bąk, Maciej Wolf, Przemysław Stamplewski), pokonując w finale Pyk pyrykpyk (Filip Jabłoński, Łukasz Wyskiel, Łukasz Pettka).

Najlepszą ekipą w kategorii 1991-89 okazał się Omietański (Marcin Skiba, Maciej Marcinkiewicz, Michał Garsztka), który wygrał finał swojego rocznika z drużyną Nie frytki nie kola (Norbert Samson, Maciej Goliński, Łukasz Kuźma).

W najstarszej kategorii (1988 i starsi) wygrała drużyna Spaśny Nelson (Rafał Milewski, Mateusz Stawicki, Antoni Kozak). Drugie miejsce zajął zespół No co ty (Grzegorz Kwiatkowski, Michał Gierszewski, Krzysztof Białecki).

Trzeci turniej koszykówki ulicznej obędzie się w najbliższą sobotę, a ostatni czwarty - 7 czerwca.

Honorowy patronat nad turniejem sprawuje przewodniczący rady miasta Gdańska Bogdan Oleszek. Patronat medialny: "Gazeta Wyborcza Trójmiasto", portal Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk.