Rekordowe zwycięstwo kluczborskiego MKS-u

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze z Kluczborka pokonali w sobotę outsaidera III ligi Pogoń Świebodzin aż 5:1. To najwyższe zwycięstwo MKS-u w rozgrywkach. Skalnik Gracze przegrał w Żywcu z Koszarawą 1:3.

Worek z bramkami w Kluczborku otworzył się już w 25. sekundzie, kiedy bramkarza gości pokonał Wojciech Hober. Jak się okazało, kolejne gole gospodarzy były tylko kwestią czasu, a do 25. minuty radość na trybunach wybuchała jeszcze trzykrotnie, bo do bramki Pogoni trafiali kolejno: Waldemar Sobota, Kamil Nitkiewicz i Piotr Sobotta. Przy stanie 4:0 w połowie pierwszej połowy wydawało się, że Pogoń dozna w Kluczborku prawdziwego pogromu. Później jednak MKS zwolnił tempo gry, a kibice zobaczyli już tylko dwie bramki, po jednej dla miejscowych i gości. Nie mniej, okazałe zwycięstwo jest rekordem klubu z Kluczborka w tegorocznych rozgrywkach i znacznie przybliżyło nasz zespół do awansu do nowej II ligi.

Drugi z opolskich III-ligowców Skalnik Gracze nie miał niestety powodów do zadowolenia, przegrał w Żywcu z miejscową Koszarawą 1:3. Jedynego gola dla skalników zdobył Artur Szeląg.

Już w przyszły weekend kibiców obu opolskich zespołów czeka nie lada atrakcja: w Graczach odbędą się derby regionu. Mecz ma duże znaczenie zwłaszcza dla MKS-u, a jeśli ekipa z Kluczborka pokona Skalnika przypieczętuje awans do nowej II ligi. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, początek o godz. 17.

W 26. kolejce doszło do dwóch pojedynków na szczycie, które mogą zadecydować o tym, kto awansuje do nowej I, a kto do nowej II ligi. Dotychczasowy lider rozgrywek GKP Gorzów Wlkp. bezbramkowo zremisował w Legnicy z trzecią w tabeli Miedzią, a wicelider Raków Częstochowa pokonał w Królewskiej Woli czwarty zespół ligi miejscowy Gawin 2:0. Te wyniki spowodowały prawdziwą rewolucję w czołówce tabeli. Na cztery kolejki przed końcem liderem znów jest Raków, który o jeden punkt wyprzedza GKP, trzecia jest Miedź, a na czwartą pozycję awansował MKS Kluczbork. W walce o awans do nowej II ligi liczy się jeszcze siedem innych klubów.

MKS Kluczbork - Pogoń Świebodzin 5:1 (4:0)

Bramki: Wojciech Hober (1.), Waldemar Sobota (13.), Kamil Nitkiewicz (18.), Piotr Sobotta (24.), (58.) - Tomasz Cenin (65.)

Koszarawa Żywiec - Skalnik Gracze 3:1 (2:1)

Bramki: Tomasz Janik (6.), (71.), Damian Stolarczyk (18.) - Artur Szeląg (31.)