Janczyk zapewnił CSKA Moskwa Puchar Rosji

CSKA Moskwa zdobyło Puchar Rosji, wracając z dalekiej podróży. Zespół Dawida Janczyka przegrywał już 0:2, ale zdołał wyrównać stan meczu i pokonał Amkar Perm 4:1 w rzutach karnych. Decydującego karnego wykonał właśnie Polak.

Amkar niespodziewanie znalazł się w swoim pierwszym w historii finale pucharu kraju i prowadził dwoma bramkami na kilkadziesiąt minut przed końcem meczu, dzięki spektakularnym strzałom bałkańskiego duetu - Nikoli Drincica i Tomisłava Duimovica.

Już minutę po stracie drugiego gola Wagner Love zdobył bramkę kontaktową, a dziewięć minut później jego rodak Jo wyrównał stan meczu i doprowadził tym samym do bezbramkowej dogrywki.

Sensacyjni strzelcy Amkaru zawiedli w karnych. Drincic uderzył daleko obok słupka a próbę Duimovica udaremnił golkiper CSKA, Igor Akinfiejew. Żirkow, Love, Jo i Janczyk nie pomylili się, zapewniając stołecznemu klubowi trzeci puchar Rosji w ciągu czterech lat. Polak pojawił się na murawie w 88. minucie.