Sport.pl

Grant: Sędziowie pomogli Manchesterowi w zdobyciu tytułu

Kontrowersyjna wypowiedź Avrama Granta podgrzała atmosferę przed rozgrywanym w przyszłą środę finałem Ligi Mistrzów. trener Chelsea twierdzi, że sędziowie pomogli Manchesterowi United, rywalowi "The Blues" w zdobyciu mistrzostwa Anglii - pisze brytyjski dziennik "The Times".
Izraelczyk wyraził swoją opinię w kontekście obsady sędziowskiej moskiewskiego finału Champions League, w którym zabraknie "angielskich akcentów". Tym samym dał do zrozumienia, że jego drużyna wreszcie będzie miała równe szanse na zwycięstwo, czego pozbawiono jej w rozgrywkach Premier League.

Mimo, że Grant nie wymienił żadnych nazwisk, można domyślać się, że chodziło mu o Steve'a Bennetta, który krytykowany był za brak kar dla Rio Ferdinanda i Paula Scholesa w sobotnim meczu "Czerwonych Diabłów" przeciwko Wigan. Innym "oskarżanym" przez trenera londyńczyków jest Mike Dean sędziujący zeszłoroczne spotkanie Manchesteru z Chelsea na Old Trafford, podczas którego czerwoną kartkę ujrzał piłkarz gości, John Obi Mikel. - Jestem przekonany, że rezultat tego spotkania został celowo zmieniony. Ja to po prostu wiem - stwierdził izraelski trener.

- Przyznaję, cieszę się, że osoba sędziująca finału Ligi Mistrzów nie jest Anglikiem - potwierdził Grant. - W Anglii jest wielu bardzo dobrych sędziów, ale są również tacy, na których można wpływać, jak to zaobserwowałem podczas meczu Wigan. Sędzia był dobry, ale tylko dla jednej drużyny.

Niewykluczone, że Avram Grant zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za swoje słowa przez angielską federację (FA), ale dopiero po finale Champions League, który może zaważyć na jego zawodowej karierze. Trener zdaje się być pewny swojej pozycji niezależnie od wyniku, ale władze nie komentują jeszcze przyszłości szkoleniowca w klubie Romana Abramowicza.