Piłka nożna. Odpadli z Pucharu Polski

Częstochowskie drużyny pożegnały się we wtorek z Pucharem Polski. Raków przegrał z Energetykiem Rybnik, a Włodar z Górnikiem Wesoła. Była to I runda na szczeblu województwa.

Podopieczni trenera Roberta Olbińskiego strzelili we wtorek w Rybniku trzy bramki (Miłosz Bielecki dwie, Kamil Witczyk jedną), a mimo to doznali porażki 3:5. - W tym meczu dałem pograć zawodnikom, którzy rzadko występują w III lidze - mówi szkoleniowiec. - Przed sobotnim meczem ligowym niektórzy zdali test, a niektórzy go oblali. Było to emocjonujące spotkanie. Kibice zobaczyli aż osiem bramek.

Energetyk Rybnik 5 (1)

Raków Częstochowa 3 (1)

Raków: Siwy - Grala, Żebrowski, A. Pluta, Mastalerz, Jankowski (46. Lenartowski, 65. Lesik), Bielecki, S. Pluta, Witczyk (65. Zachara), Gliński (55. Stefański), Korytkowski.

Włodar przegrał z Górnikiem na własnym boisku 2:4. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. Gola dla gospodarzy zdobył Ariel Wiśniowski. - Niestety, przespaliśmy początek drugiej połowy - mówi trener Włodara Jacek Maciński. - Między 47. a 53. minutą straciliśmy aż trzy bramki. Na osłodę Daniel Karoń w 67. minucie wykorzystał rzut karny i zmniejszył straty na 2:4.