Rafaello Kazimierza Wielka blisko trzeciego miejsca

Od wyjazdowego zwycięstwa nad Bronowianką Kraków rozpoczęły rywalizację o trzecie miejsce w Ekstraklasie tenisistki stołowe Rafaello Kazimierza Wielka.

- Oba zespoły są bardzo wyrównane [Rafaello zajęło trzecie miejsce po rundzie zasadniczej, a Bronowianka czwarte - red.]. Decyduje dyspozycja dnia i tak też było tym razem - mówi Stefan Marzec, prezes Rafaello Kazimierza Wielka.

Najbardziej emocjonujące było drugie starcie Chinki Wang Qian z Anną Jantą Lipińską. Popularna "Wandzia" po niezwykle emocjonującym spotkaniu wygrała 3:1 i odrobiła straty po porażce na otwarcie Pauliny Narkiewicz. - W trzecim pojedynku rzadko spotykanej rzeczy dokonała Antonina Szymańska. W pierwszym secie przegrywała 2:10 ale zdobyła 10 punktów z rzędu i wygrała seta. Ostatnie starcie - Chinek - stało na bardzo wysokim poziomie, ale Wandzia kontrolowała wynik - opowiada Marzec.

W sobotę o godz. 18 drugie spotkanie w Kazimierzy Wielkiej. Jeśli Rafaello wygra, zajmie trzecie miejsce na koniec sezonu. W razie porażki decydujący mecz w niedzielę (godz.11).

Bronowianka Kraków - Rafaello Kazimierza Wielka 1:3

Wyniki pojedynków: Zhao Xia - Paulina Narkiewicz 3:0 (11:7, 11:7, 11:5), Anna Janta-Lipińska - Wang Qian 1:3 (8:11, 11:8, 10:12, 6:11), Marta Piłka - Antonina Szymańska 1:3 (10:12, 9:11, 11:7, 8:11), Zhao Xia - Wang Qian 1:3 (11:5, 3:11, 8:11, 7:11).