Nysanie z workiem medali

Nyscy gimnastycy zdobyli 10 medali Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Wrocławiu

Uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Nysie zajęli w klasyfikacji klubowej drugie miejsce zaraz za Kusym Szczecin, do którego stracili zaledwie 2,5 punktu.

- Startowało 20 naszych zawodników, zdobyliśmy 10 medali, a to bardzo dobry wynik - mówi Leszek Świerczek, prezes Nyskiego Towarzystwa Gimnastycznego działającego przy ZSS-ie. Nyscy zawodnicy mogli wygrać nawet klasyfikację medalową, gdyby w ich składzie wystartował Sebastian Pyrz, który był murowanym kandydatem do złotych medali. - Ważniejszy dla nas był jednak start Sebastiana na mistrzostwach Europy, niż walka o miano najlepszego klubu w kraju, choć z Sebastianem pewnie bylibyśmy bliżsi pokonania Kusego - mówi Świerczek.

W czasie XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych o Dolnośląskie 2008 nysanie zdobyli 10 medali (2 złote, 4 srebrne i 4 brązowe).

Wyniki:

klasa II: Kamil Zoń (srebrny medal w wieloboju gimnastycznym, złoty medal w finale ćwiczeń na drążku), Jakub Zawadzki (srebrny medal na poręczach, brązowy medal na koniu z łękami), Konrad Maj (brązowy medal w skoku), Dominik Bury (5. miejsce w finale na kółkach, 6. na drążku), Justyna Rumian (5. na równoważni).

klasa III: Patryk Pyrz (srebrny medal w wieloboju gimnastycznym, srebrny medal na kółkach), Szymon Górecki (złoty medal w ćwiczeniach na drążku, srebrny na kółkach), Paula Kwiczala (brązowy medal w skoku).

Punktowane miejsca zajęli też: Rafał Redo, Marek Kucharski, Marta Zoń, Daniela Przywara, Magdalena Nowak, Magdalena Dmytrów, Adriana Stadnik, Kamila Byrska, Gabriela Moskiewicz, Patryk Chromy, Tomasz Trepner, Michał Czabanowski.