Kolejny sukces florecistów

Polscy floreciści z Radosławem Glonkiem z Sietom AZS AWFiS Gdańsk w składzie zajęli 2. miejsce w zawodach drużynowego Pucharu Świata w Szanghaju.

Nasz zespół walczył bardzo dobrze, w drodze do finału pokonał Japonię 41:35 oraz Wielką Brytanię 45:30. W decydującym starciu biało-czerwoni zmierzyli się z gospodarzami - Chińczykami. Walka była wyrównana, ale ostatecznie minimalnie lepsi okazali się Azjaci, którzy wygrali 45:40. Oprócz Glonka Polskę reprezentowali: Sławomir Mocek (IKS Leszno), Michał Majewski i Marcin Zawada (obaj AZS Warszawa). Trenerem polskich florecistów jest Stanisław Szymański, który na co dzień pracuje w Sietom AZS AWFiS Gdańsk.

W Szanghaju floreciści startowali także w turnieju indywidualnym. Najlepsze miejsce zajął Glonek, który uplasował się na 8. miejscu. W walce o "czwórkę" gdańszczanin uległ mistrzowi świata Niemcowi Peterowi Joppichowi. Turniej wygrał reprezentant Włoch Andrea Cassara.