Dziewięć bramek w dwóch meczach

Wysokie zwycięstwo MKS-u i pogrom Skalnika w Zielonej Górze. To bilans III-ligowych spotkań, które opolskie zespoły rozegrały w długi weekend.

Zdecydowanym faworytem sobotniego meczu w Kluczborku byli gospodarze. Piłkarzom z Głogowa udało się strzelić jednego gola. Uczynił to w 52. minucie Piotr Błauciak z rzutu karnego, ale w tym momencie jego drużyna przegrywała już 0:2 po trafieniach Kamila Nitkiewicza i Piotra Sobotty w pierwszej połowie. Kiedy sześć minut później Waldemar Sobota podwyższył na 3:1, wiadomo już było, że MKS nie straci punktów w tym spotkaniu. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Bartosz Szepta.

Piłkarze Skalnika w pojedynku z tamtejszą Lechią nie mieli zbyt wiele do powiedzenia i przegrali gładko 0:4. Hat trick zaliczył najlepszy strzelec III ligi Emil Drozdowicz.

MKS Kluczbork - Chrobry Głogów 4:1 (2:0)

Nitkiewicz (35.), Sobotta (40.), Sobota (58.), Szepeta (92.) - Błauciak (52., karny).

Lechia Zielona Góra - Skalnik Gracze 4:0 (1:0)

Drozdowicz (32., 59., 72., karny), Świtaj (86.).