Sport w skrócie

MARATON

Arkadiusz Skrzypiński (Vobis Start Szczecin) wygrał rywalizację na tzw. rowerach ręcznych podczas niedzielnego maratonu w Krakowie. Sukces zawdzięcza m.in. świetnej współpracy z klubowym przyjacielem - Zbigniewem Wandachowiczem. Szczecińską parę trudno pokonać na krajowych trasach. W Krakowie nawet fatalna pogoda (deszcz) nie przeszkodziła naszym. Trzeci był - co było sporą niespodzianką - Mariusz Gryglas (Start Szczecin).

OLIMPIADA MŁODZIEŻY

Szermierze - uczestnicy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - rywalizowali w Obornikach Śląskich. MKS Kusy Szczecin zajął 2. miejsce w klasyfikacji klubowej (startowało 55 ekip), a Zachodniopomorskie uplasowało się na 5. pozycji. Kusy był jedynym klubem, który zakwalifikował zawodników i drużyny do wszystkich broni i konkurencji. Szczecinianie zdobyli 5 medali OOM: złoto we florecie chłopców Oskar Metza (Gimnazjum nr 11, trener Paweł Papużyński); brąz we florecie dziewcząt Monika Leszkowicz (Gim. 11, trener Artur Starz), srebro drużyny szabli dziewcząt (Nikola Szumilas, Halina Ptak, Agata Świtalska, Zuzanna Majewska), srebro drużyny floretu dziewcząt (Halina Ptak, Zuzanna Majewska, Agata Świtalska, Monika Leszkowicz), brąz drużyny szpady dziewcząt (Monika Leszkowicz, Nikola Szumilas, Martyna Swatowska, Karolina Hofman).

Gimnastycy sportowi Kusego byli jeszcze lepsi. Podczas zawodów, które odbywały się w dniach 1-4 maja we Wrocławiu, szczecińskie gimnastyczki wywalczyły 6, a gimnastycy 8 medali (ćwiczenia na przyrządach). Te wyniki zapewniły 1. miejsce w klasyfikacji klubów. W rywalizacji dziewcząt kl. III PZG mistrzynią została Michaela Albińska (Kusy), uzyskując najlepszy rezultat w wieloboju. W kl. II PZG Kinga Najmark została sklasyfikowana na 6. miejscu. Wśród chłopców najwyższą lokatę (wielobój) zajął Bartłomiej Adamczyk (4. miejsce w kl. III PZG).