Sport.pl

Giggs pobije rekord Bobbyego Charltona

Skrzydłowy ?Czerwonych Diabłów? jest bliski pobicia rekordu Sir Bobbyego Charltona, który w barwach Manchesteru rozegrał 758 oficjalnych spotkań. Do ustanowienia nowego rekordu Giggsowi brakuje dwóch meczów.
Walijczyk może pobić rekord Charltona gdyż okazało się, że w spotkaniu ze stycznia 1962 roku, Sir Bobby Charlton nie wystąpił z powodu choroby. Do tej pory mecz ten wliczano do zestawienia byłego piłkarza Manchesteru, który ostatnie spotkanie w jego barwach rozegrał w 1973 roku.

34-letni Ryan Giggs, zmieniając w 61 minucie meczu z West Hamem Ji-Sung Parka, zaliczył 757 występ w barwach "Czerwonych Diabłów".

Najbliższą okazją do poprawienia swojego bilansu Walijczyk będzie mieć za tydzień w spotkaniu z Wigan Athletic, kończącym sezon Premier League. Rekord zapewne pobije w Moskwie 21 maja biorąc udział w finale LM przeciw Chelsea.

Sir Alex Ferguson zapytany przez Skysports, czy jest szansa na pobicie Charltona, odparł: - Szansa jest i to bardzo duża.

Ryan Giggs zadebiutował w Manchesterze w marcu 1991 roku przeciw Evertonowi. Od tego momentu z "Czerwonymi Diabłami" zdobył dziewięć tytułów mistrza kraju, cztery Puchary Anglii, dwa Puchary Ligi, a w 1999 roku, w niezapomnianym finale, wygrał Ligę Mistrzów.