Sport.pl

W Gołdapi boją się olsztyńskich pseudokibiców

Nie dojdzie do skutku spotkanie pomiędzy Romintą Gołdap a OKS 1945 w ramach wojewódzkiego Pucharu Polski. Olsztynianom zostanie przyznany walkower, bo gospodarze obawiają się przyjezdnych pseudokibiców
- Fani OKS gościli u nas dwa razy i za każdym razem nie obyło się bez awantur - mówi Zdzisław Galiński, prezes zarządu Rominty Gołdap. - Na nasze mecze przychodzą rodziny z dziećmi i nie chcemy, by zrazili się do piłki. Zresztą ochrona kosztowałaby od 5 tys. do 6 tys. zł, dlatego zupełnie to się nam nie kalkuluje. W Pucharze Polski nie musimy startować i wolimy z niego zrezygnować, niż odpowiadać za niedopilnowanie porządku na stadionie. Przekonał się o tym poprzedni prezes, który po wizycie kibiców OKS musiał zapłacić finansową karę.

Trzeba mieć na uwadze, że najbardziej zagorzali fani ze stolicy Warmii i Mazur zdążyli się już w bieżącym sezonie pokazać ze złej strony, zakłócając spokój na wyjazdowych spotkaniach - w Radomiu, Pułtusku oraz Suwałkach.

- W tym przypadku umarł przede wszystkim duch sportowy - mówi Zbigniew Lewicki, prezes WMZPN. - Jednak, jeżeli gospodarze obawiają się kłopotów, to mieli prawo podjąć taką decyzję. Przecież występy w Pucharze Polski są dobrowolne.

Podopiecznym Andrzeja Nakielskiego odwołanie meczu w WPP jest na rękę, bo już w najbliższy weekend czekają ich zmagania o cenne punkty w III lidze. Na wyjeździe zmierzą się z wiceliderem tabeli Dolcanem Ząbki, do którego muszą się solidnie przygotować.

W WPP drugi w tabeli IV ligi Huragan Morąg podejmie u siebie Drwęcę Nowe Miasto Lubawskie. Goście wycofali się w przerwie zimowej z trzecioligowych rozgrywek seniorów, ale w środowym spotkaniu wystąpią młodzieżowcy. Obecnie 16-letni zawodnicy zajmują pierwsze miejsce w lidze okręgowej juniorów w grupie 5.

Jak zwykle na dobre występy w tych rozgrywkach liczą działacze Jezioraka. Tym bardziej że iławianie doskonale pamiętają zacięte spotkania z wyżej notowanymi rywalami. Podopieczni Marka Witkowskiego grali w Pucharze Polski na szczeblu centralnym, a na Warmię i Mazury przyjeżdżały takie ekipy, jak: Zagłębie Sosnowiec, Zagłębie Lubin, ŁKS Łomża czy Groclin Grodzisk Wlkp.

Stare rachunki do wyrównania ma Olimpia Elbląg, która zagra na wyjeździe z MKS Korsze. W 2005 roku obydwie drużyny miały zmierzyć się w 1/16 finału, ale ostatecznie nie doszło do konfrontacji, bo elblążanie zrezygnowali z rywalizacji na rzecz walki o trzecią ligę.

Półfinały zaplanowano na 1 maja; zwycięzcę WPP poznamy 28 maja. Przypomnijmy: w ubiegłym roku Olimpia Elbląg pokonała na własnym boisku iławskiego Jezioraka 3:1.

Ćwierćfinały*

MKS Korsze (6. miejsce, liga okręgowa gr. I) - Olimpia Elbląg (11., III liga)

Huragan Morąg (2., IV liga) - Drwęca NML (1., liga okręgowa juniorów)

Start Nidzica (2., liga okręgowa gr. II) - Jeziorak Iława (1., IV liga)

Rominta Gołdap - OKS 1945 Olsztyn (walkower dla OKS)

wszystkie mecze rozpoczną się o godz. 16

Zaległości w Ełku

W środę o godz. 17 rozpocznie się zaległy pojedynek w IV lidze pomiędzy Płomieniem Ełk a Granicą Kętrzyn

Bilety na OKS

W środę w godz. 15-17 można nabyć bilety (w cenie 10 i 7 zł) na mecz OKS 1945 z Radomiakiem Radom, który odbędzie się 26 kwietnia w Olsztynie