Sport.pl

Prezes Romy: Ronaldo to dzieciak

We wtorek ManU w pierwszym spotkaniu 1/4 finału LM pokonał na wyjeździe Romę 2:0. Rozgoryczony po tej porażce prezes Romy, Bruno Conti wypowiedział się na temat Cristiano Ronaldo, który strzelił w tym spotkaniu wspaniałego gola, niezbyt pochlebnie.
- Podczas meczu doszło do kilku incydentów z udziałem Ronaldo. I mogę z całym przekonaniem powiedzieć, że jest to dziecko, które musi dorosnąć - skwitował zachowanie gwiazdy ManU Bruno Conti, który z reprezentacją Włoch zdobył mistrzostwo świata w 1982 roku.

- Widziałem jak robił sobie żarty z piłkarzy Romy. Na świecie są wspaniali piłkarze, którzy obchodzą się bez takich popisów - Conti krytykował dalej Ronaldo, zarzucając mu także podjudzanie kibiców gospodarzy pogwizdując w prowokacyjny sposób.

- Czasem próbuję zrobić na boisku coś wyjątkowego, to część mojego temperamentu i show, które mimo gry w zespole próbuję zawsze stworzyć - tłumaczył się Cristiano Ronaldo.

Pomimo kiepskiego wyniku w pierwszym spotkaniu prezes Romy nie przestaje wierzyć w awans do półfinału.

- Cieszy mnie myśl, że nasi piłkarze wiedzą iż nawet teraz są w stanie odwrócić losy konfrontacji. To wspaniali profesjonaliści - mówił w radiowym wywiadzie prezes Bruno Conti.