Zwycięstwa naszych III-ligowców

Bardzo udaną sobotę mieli nasi III-ligowcy, zarówno Skalnik Gracze jak i MKS Kluczbork wygrały swoje spotkania ligowe.

Zarówno dla Skalnika, jak i MKS-u były to pierwsze wiosenne zwycięstwa. Piłkarze z Graczy pokonali dziś na własnym stadionie ostatni zespół w tabeli III ligi Pogoń Świebodzin. Podobnie jak w rundzie jesiennej zwyciężyli 1:0 i podobnie jak wówczas, także teraz bramkę na wagę trzech punktów strzelił najlepszy snajper zespołu Piotr Adamczyk, dla którego było to już ósme trafienie w tym sezonie. Dla trenera skalników Waldemara Sierakowskiego były to pierwsze punkty zdobyte w III lidze.

Zwycięstwo zaliczyli także piłkarze z Kluczborka, którzy w meczu na szczycie w Królewskiej Woli zmierzyli się z trzecim w tabeli miejscowym Gawinem. Choć do przerwy nasz zespół przegrywał 0:1, a po 53 minutach nawet 0:2, udało mu się odrobić straty z nawiązką i wygrać 3:2.

Skalnik Gracze - Pogoń Świebodzin 1:0 (0:0)

Bramka: Piotr Adamczyk (68.)

Gawin Królewska Wola - MKS Kluczbork 2:3 (1:0)

Bramki: Piątkowski (14.), (53.) - Sobota (56.), Sobotta (62.), Jasiński (89.)