Angielskie media: Fantastyczny występ Kuszczaka!

Świetne interwencje Tomasza Kuszczaka pomogły Manchesterowi United wygrać w lidze 2:0 z Boltonem - piszą wszystkie angielskie media po środowym meczu Premier League. Polaka chwalą m.in. The Times, BBC, Mirror i SkySports.

Mecz sezonu w Anglii, Tottenham - Chelsea 4:4

Kuszczak nie puścił, Manchester wygrał

Wszyscy podkreślają, że to był bardzo udany występ Polaka, który wrócił do składu po karze za czerwoną kartkę. Bohaterem meczu z Boltonem był bezapelacyjnie strzelec obu bramek Cristiano Ronaldo, ale zaraz po nim najwięcej miejsca media poświęcają Kuszczakowi.

"Bolton atakował, ale w Bramce Man United świetnie spisał się Kuszczak, który w pierwszej połowie wyśmienicie obronił strzał Kevina Daviesa, a po przerwie zatrzymał Nickiego Hunta i Gavina McCanna" - pisze w relacji z meczu "The Times".

To musiał być dla Kuszczaka bardzo trudny mecz. Przed spotkaniem angielskie media zapowiadały, że w bramce stanie Ben Foster, który świetnie wypadł w debiucie przeciwko Derby. Alex Ferguson postawił jednak na Polaka, który wytrzymał presję i odwdzięczył się bardzo dobrym występem. "Bolton kontratakował, ale United zachowali czyste konto dzięki refleksowi Tomasza Kuszczaka" - napisał "Daily Mirror".

Według kibiców, którzy wzięli udział w ankiecie SkySports na gracza meczu, Kuszczak zajął drugie miejsce za Ronaldo. Portugalczyk dostał notę 9,1. Kuszczak został oceniony na 8,2, czyli lepiej niż m.in. Nemanja Vidić (7,5), czy Carlos Tevez (7,1). W Boltonie graczem meczu też został bramkarz - Ali Al Habsi, ale dostał znacznie niższą notę 6,8.

Świetną postawę Kuszczaka podkreślają też inne gazety i portale, m.in. BBC, który ocenia interwencję Kuszczaka przy strzale Hunta jako "doskonałą".

Dzięki zwycięstwu Manchester United zyskał trzy punkty przewagi nad drugim w tabeli Arsenalem Londyn.