Zwycięstwo Tacho i remis Marwitu w II lidze

Dzięki zwycięstwu w Gorzowie piłkarze Tacho wciąż liczą się w walce o awans do pierwszej ligi. Cenny punkt z Remedium zdobył rywalizujący o otrzymanie Marwit.

Dla drużyny prowadzonej przez Macieja Broczka liczą się tylko zwycięstwa. Każda strata punktów może oznaczać bowiem koniec szans na awans do pierwszej ligi. W Gorzowie torunianie pewnie wygrali z Kanglidą. Już w pierwszej połowie Tacho strzelili cztery bramki i rozstrzygnęli losy tego pojedynku. Świetnie w ekipie Broczka zagrali zwłaszcza Piotr Ferenc i Michał Suchocki, którzy zdobyli po dwa gole.

Blisko sprawienia niespodzianki był drugi zespół z Torunia Marwit. Podopieczni Roberta Wiśniewskiego do przerwy grali świetnie w obronie i wygrywali 1:0. Jeszcze na 40 s przed końcem spotkania było 2:1 dla "marchewek". Wtedy Bartosz Jagielski sfaulował jednego z rywali i arbiter musiał podyktować przedłużony rzut karny. Tomasz Wolny zdołał pokonać dobrze broniącego w tym meczu Leszka Zalewskiego i doprowadził do remisu.

Wyniki

Kanglida - Tacho 4:8 (1:4)

Bramki dla Tacho: Ferenc 2, Suchocki 2, Serafin, Mikołajewicz, Rutkowski

Tacho: Krzywania - Suchocki, Łoś, Serafin, Ferenc, Mikołajewicz, Martyniuk, Rutkowski, Opałka

Remedium - Marwit 2:2 (0:1)

Bramki dla Marwitu: Kończalski, Chinc

Marwit: Zalewski - Wierzchowski, Chinc, Gadomski, Kończalski, Białek, Urbański, Jagielski, Kilanowski, Kieper

W pozostałych spotkaniach: UKS SP Głogów - Red Devils Chojnice 2:5, Polonia Szczecin - Radan Gliwice 2:4, Globex Gorzów Wielkopolski - Gestamp Września 6:3, MKS Praszka - TPH Polkowice 0:5 (wo)