Floreciści wracają z pustymi rękami

Po słabym występie florecistek (najlepsza Sylwia Gruchała odpadła w walce o ćwierćfinał, zajęła 14. miejsce) na planszach turnieju Pucharu Świata stanęli mężczyźni. I oni również nie zachwycili

Najlepszy z Polaków Sławomir Mocek (IKS Leszno) w 1/8 finału przegrał z Niemcem Benjaminem Kleibrinkiem i zajął 12. miejsce. Najlepszy z zawodników Sietomu AZS AWFiS Gdańsk Radosław Glonek zajął 40. miejsce. W pierwszej rundzie turnieju głównego Glonek przegrał z zawodnikiem gospodarzy Igorem Gridniewem 10:15. Pozostali dwaj zawodnicy Sietomu - Paweł Kawiecki i Krzysztof Pietrusiak - nie zakwalifikowali się do turnieju głównego. Zawody Petersburski Floret wygrał Niemiec Peter Joppich, który w finale pokonał Włocha Salvatore Sanzo 15:7. Polacy nie zwojowali także nic w turnieju drużynowym, przegrywając w ćwierćfinale z Francuzami.