Sport.pl

Ekstraligowe plany TVP

Żużel. Ekstraligowy żużel na żywo w internecie, w niedzielę jeden mecz na żywo w TVP Sport, retransmisja z drugiego, specjalny magazyn ?Wokół toru? - to tylko niektóre nowości, jakie TVP zamierza wprowadzić od sezonu 2008. Tymczasem Polsat również nie zrezygnował ze speedwaya i pokazywać będzie mecze I ligi
Telewizja Polska, która od sezonu 2008 ma wyłączność praw do transmisji z meczów żużlowych, ujawniła ostatnio swoje plany transmisyjne. I jeśli rzeczywiście zostaną one dotrzymane, fani speedwaya w Polsce nie będą mogli narzekać. Wiadomo już, że w każdą niedzielę na żywo na antenie TVP Sport pokazywany będzie jeden mecz, drugi wybrany przez TVP będzie retransmitowany (komentatorami będą m.in. byli żużlowcy Robert Wardzała i Krzysztof Cegielski). Gdyby jednak pogoda pokrzyżowała plany transmisji live, zostanie ona automatycznie przeniesiona na drugi stadion, gdzie pierwotnie planowano retransmisję. Podczas relacji na żywo na pasku u dołu ekranu prezentowane będą także aktualne wyniki pozostałych spotkań.

TVP planuje, by w kanale TVP Info na żywo pokazanych zostało pięć spotkań - cztery finałowe oraz prestiżowo zapowiadające się derby ziemi lubuskiej pomiędzy ZKŻ-etem Kronopol Zielona Góra i Stalą Gorzów (13 kwietnia). Spotkania ekstraligi będą również retransmitowane w TVP Info oraz ośrodkach regionalnych TVP, w tym celu stworzono specjalne pasmo retransmisyjne w TVP Info - bezpośrednio po "Sportowej Niedzieli".

Inna nowość to wejścia na żywo w programach informacyjnych TVP, np. w "Wiadomościach" czy "Sportowej Niedzieli", w której powstanie specjalny blok poświęcony speedwayowi. Z kolei w poniedziałek (godz. 21.30) emitowany będzie cykliczny magazyn poświęcony ekstralidze - "Wokół toru". Warto również dodać, że po raz pierwszy żużel będzie można oglądać na żywo w internecie (na itvp.pl). TVP zapewnia także, że wkrótce dostępność TVP Sport powiększy się dzięki wejściu już w czerwcu do dużych sieci kablowych.

Tymczasem Polsat wcale nie zamierza rezygnować z żużlowych transmisji, stacja w pasmach Polsat Sport i Polsat Sport Extra zamierza pokazywać w sezonie 2008 rozgrywki I ligi. Marketingowo nie jest to wcale pomysł skazany na klęskę, bo trzeba zaznaczyć, że właśnie w tym roku I liga będzie niezwykle silna - mocne drużyny stworzyły przecież Polonia Bydgoszcz, Lotos Gdańsk i Intar Ostrów.