Zwycięstwa drugoligowych koszykarzy

KOSZYKÓWKA. Zespół AZS-u Politechnika Radomska przerwał passę pięciu kolejnych porażek w drugiej lidze i pewnie pokonał Cracovię Kraków. Zwycięstwo odniosła także drużyna Rosasportu.

Akademicy do meczu z sąsiadami z ligowej tabeli przystąpili mocno skoncentrowani i od początku narzucili rywalom swój styl gry. Mądra i konsekwentna postawa w ataku pozwoliła im uzyskać kilkupunktową przewagę, którą z czasem powiększali. W szeregach AZS-u błyszczał zwłaszcza Paweł Piros, zdobywca 19 punktów. - Wreszcie można być zadowolonym z postawy zespołu. Zwycięstwo było jak najbardziej zasłużone, a co najważniejsze moi podopieczni w pełni zrealizowali założenia przedmeczowe - powiedział po spotkaniu szkoleniowiec Politechniki Marek Brzeźnicki.

Tymczasem radomski Rosasport się na własnym parkiecie dość szczęśliwie pokonał Mostostal Białystok. Podopieczni Piotra Ignatowicza do przerwy prowadzili 12 punktami, ale po zmianie stron inicjatywa należała do zespołu gości. W końcówce wynik oscylował wokół remisu, ale ostatecznie z jednopunktowego zwycięstwa cieszyli się radomianie.

W tabeli grupy A Rosasport zajmuje piąte miejsce, a Politechnika w grupie C plasuje się na dziesiątej pozycji.

GRUPA A

ROSASPORT RADOM - MOSTOSTAL BIAŁYSTOK 71:70

Kwarty: 19:15, 22:14, 15:21, 15:20.

Rosasport: Baszak 19, Sosnowik 17, Wróbel 10, Kogut 7, Zalewski 5, Pawlak 5, Kapturski 4, Podkowiński 4, Mroczek 0.

Pozostałe wyniki 24. kolejki: OSSM PZKosz Warszawa - Bonduelle Harmattan Gniewkowo 71:92, OSSM PZKosz Sopot - ŻTS Nowy Dwór Gdański 42:100, Pierniki Toruń - Norgips Piaseczno 81:75, Tur Bielsk Podlaski - Legia Warszawa 80:81, Tempcold Warszawa - ŁKS Łódź 91:85, AZS Kutno - Astoria Bydgoszcz 105:79.

GRUPA C

AZS POLITECHNIKA RADOMSKA - CRACOVIA KRAKÓW 82:63

Kwarty: 21:18, 23:17, 13:13, 25:15. Politechnika: Plutka 20, Piros 19, Wiklik 16, Hernik 12, Mikina 6, Badeński 5, Sebrala 2, Chojecki 2, Wróbel 0, Pycia 0, Nędzi 0.

Pozostałe wyniki 24. kolejki: MOSiR Krosno - MMKS Dąbrowa Górnicza 90:80, Wisła Kraków - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 89:81, Alba Chorzów - UMKS Kielce 75:70, MCKiS AND BUD Jaworzno - Hawajskie Koszule Żory 61:98, AZS AWF Katowice - Polonia Przemyśl 76:49 .