Klęska AZS-u, wygrana Rosasportu

KOSZYKÓWKA. Kolejną bolesną porażkę poniosła drużyna AZS-u Politechnika Radomska w drugiej lidze. Mimo nie najlepszego początku spotkania dwa punkty za zwycięstwo dopisał do ligowej tabeli Rosasport.

Kibice, którzy przybyli na mecz AZS-u z Polonią Przemyśl, już po trzeciej kwarcie opuszczali halę, widząc bezradność w grze gospodarzy. Podopieczni Marka Brzeźnickiego po raz kolejny zaprezentowali się słabo, a co najważniejsze - byli bardzo nieskuteczni. Do przerwy obie drużyny popełniały wiele prostych i niewymuszonych błędów. Mnożyły się straty i niecelne rzuty nawet spod samego kosza. Tylko w ciągu pierwszych 20 minut radomianie trafili dziesięć razy na 25 prób. Rywale nie byli wcale lepsi, jednak potrafili wyciągnąć konsekwencje po przerwie. Z kolei studenci z minuty na minutę stawali się coraz bardziej bezradni. Ostatecznie w drugiej części meczu zdobyli zaledwie 22 punkty przy 41 Polonii.

Po pierwszej kwarcie meczu Rosasportu Radom z ŻTS Nowy Dwór Gdański także zanosiło się na porażkę gospodarzy. Od drugiej części gry podopieczni Piotra Ignatowicza zaczęli bronić dostępu do swojego kosza, ustawiając strefę, co przyniosło pożądany efekt. Radomianie dość szybko odrobili straty i wypracowali przewagę, której nie oddali już do końca spotkania.

Grupa A

ROSASPORT RADOM - ŻTS NOWY DWÓR GDAŃSKI 80:70

Kwarty: 16:26, 18:5, 21:11, 25:28.

Rosasport: Kapturski 22, Sosnowik 13, Baszak 13, Kogut 12, Zalewski 11, Wróbel 5, Pawlak 2, Podkowiński 2, Mroczek 0, Jesionek 0.

Pozostałe wyniki 22. kolejki: OSSM PZKosz Sopot - Astoria Bydgoszcz 73:97, Pierniki Toruń - Mostostal Białystok 71:56, Bonduelle Harmattan Gniewkowo - Legia Warszawa 91:87, Tur Bielsk Podlaski - ŁKS Petrolinvest Łódź 66:96, Norgips Piaseczno - OSSM PZKosz Warszawa - przełożony.

Grupa C

AZS POLITECHNIKA RADOMSKA - POLONIA PRZEMYŚL 58:78

Kwarty : 15:14, 21:23, 11:21, 11:20.

Politechnika : Chojecki 18, Wiklik 8, Hernik 8, Kulik 6, Piros 5, Sebrala 4, Mikina 4, Wróbel 3, Plutka 2, Nędzi 0, Badeński 0.

Pozostałe wyniki 22. kolejki: MOSiR Krosno - UMKS Kielce 95:62, Alba Chorzów - Cracovia Kraków 104:70, AZS AWF Katowice - MCKiS AND BUD Jaworzno 81:64, MMKS Dąbrowa Górnicza - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 110:55, Wisła Kraków - Pogoń Ruda Śląska 69:62.