Hetman i Orlęta zwyciężają w sparingach

Hetman Zamość i radzyńskie Orlęta rozegrały wczoraj kolejne mecze kontrolne w ramach przygotowań do rundy wiosennej III ligi. Oba zespoły wygrały.

Przebywający na zgrupowaniu w Bełchatowie piłkarze zamojskiego Hetmana pokonali II-ligowego Pelikana Łowicz 1:0. Spotkanie było wyrównane, a bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Jakub Cieciura, który po długim podaniu od Dawida Bartosa wykorzystał nieporozumienie defensywy łowiczan na 16. metrze. W drużynie Pelikana wystąpił były obrońca Hetmana Maciej Pastuszka, ale nie ponosi on winy za stratę bramki. - Oba zespoły zagrały bardzo spokojnie, realizując swoje założenia taktyczne. Był to tylko sparing, ale zwycięstwo nad wymagającym rywalem, występującym o klasę wyżej, musi cieszyć. Na pewno to dobry sprawdzian przed zbliżającą się rundą - podsumował drugi trener Hetmana Zbigniew Pająk.

Jego podopieczni do domu wracają w piątek. Wtedy w Zamościu pojawić mają się 21-letni pomocnik Radosław Stefanowicz i 20-letni napastnik Mateusz Stąporski z GKS Bełchatów. Na 23 lutego drużyna ma zaplanowany mecz kontrolny ze Spartakusem Szarowola, a trzy dni później zagra ze świdnicką Avią.

Zwycięstwo odniosły też Orlęta Radzyń Podlaski, które są na obozie w Dzierżoniowie. Podopieczni trenera Marka Majki wygrali z III-ligową Miedzią Legnica 2:1. Pierwszy gol padł dla legniczan, a strzelił go po prostopadłym podaniu z głębi pola Michał Ilków-Gołąb. Radzynianie mieli do przerwy kilka okazji strzeleckich, ale żadnej nie wykorzystali. Wyrównanie padło dopiero pod koniec meczu po rykoszecie z uderzenia Rafała Borysiuka. Dziesięć minut później, po dośrodkowaniu Jarosława Pacholarza, zamieszanie pod bramką Miedzi wykorzystał Marcin Chyła, który podał do niepilnowanego Damiana Panka. Napastnik bez problemów umieścił piłkę w siatce. W drużynie Orląt, po przerwie spowodowanej kontuzją, wystąpił Tomasz Kaczorowski. W piątek radzynianie zmierzą się z IV-ligową Lechią Dzierżoniów. Ze zgrupowania wracają w sobotę.