Sport w skrócie

Gwiazda straciła blask

W meczu 15. kolejki II ligi futsalu Energy Ostrowiec pokonał niepokonanego do tej pory lidera Gwiazdę Ruda Śląska 8:7 (2:0). Trzy gole dla zwycięzców zdobył Karol Kostrzewa, dwa Marcin Zawadzki, po jednym Szczepan Dziewięcki, Michał Kamiński i Marcin Boguś. Dzięki tej wygranej ostrowczanie awansowali na piąte miejsce w tabeli. W następnej kolejce pauzują, a kolejny mecz ligowy zagrają dopiero 1 marca z AZS-em UŚ Katowice.

Energy: Chadała - Boguś, Dziewięcki, Kostrzewa, Świć oraz Duda, Zawadzki, Kamiński, Dryka, P. Sado.

Pięć setów w Częstochowie

Korzystając z przerwy w rozgrywkach ligowych, pierwszoligowe siatkarki AZS-u KSZO rozegrały w Częstochowie sparing z tamtejszą Politechniką. Ostrowczanki przegrały 2:3 (25:23, 23:25, 22:25, 17:25, 25:21), bo obaj trenerzy umówili się, że niezależnie od wyniku ich zespoły rozegrają pięć setów. W sobotę o godz. 17 podopieczne Jarosława Bodysa zagrają już o ligowe punkty z wiceliderem rozgrywek Wisłą Kraków. Na ten mecz, po kilkumiesięcznej przerwie, do składu ma powrócić Katarzyna Żalińska.

AZS KSZO: Sojka, Gawron, Kosiorowska, Żółtańska, Buzała, Wardzińska, Kosiarska (libero) oraz Świerszcz, Walawender, Maj, Wiatrowska.