Sport w skrócie

LEKKA ATLETYKA

Halowe Mistrzostwa Polski juniorów i juniorów młodszych zakończyły się w Spale. Monika Machcińska (ULKS Tychowo) wywalczyła złoto w skoku w dal. Srebrne medale zdobyli: w chodzie na 3 km Katarzyna Korzeniowska (MKL Szczecin), Michał Lancman (Pomorze Stargard) w biegu na 3000 m i Ewelina Łukowska (Pomorze Stargard) w biegu na 1000 m, brąz w biegu na 60 m zdobył Tomasz Szymczak (Pomorze Stargard) i Klaudia Łukowska (Pomorze) w biegu na 2000 m.

PŁYWANIE

Zimowe Mistrzostwa Polski U-17/18 w Ciechanowie. Jedyny medal dla MKP Szczecin zdobyła Ewelina Sołowiej, która wywalczyła srebro w wyścigu na 100 m motylkiem.

Zimowe Mistrzostwa Polski U-16 w Zamościu. Marlena Łuczak (MKP Szczecin) zdobyła złoto w wyścigu na 50 m motylkiem, a Dawid Zieliński srebro na 100 m dowolnym.

Zimowe Mistrzostwa Polski U-14 w Gorzowie. Tomasz Kościelny (MKP Szczecin) zdobył złoto w wyścigu na 50 m motylkiem, brąz - Zuzanna Przasnek (MKP) na 50 m grzbietem, Agnieszka Podlecka na 100 m grzbietem oraz sztafeta 4x100 m zmiennym (Podlecka, Przesnek, Urszula Balicka i Joanna Mizak).

WIOŚLARSTWO

Krzysztof Młynnik (AZS Szczecin) zdobył brązowy medal w jedynkach wagi lekkiej w mistrzostwach Polski na ergometrze, które odbyły się we Wrocławiu.

PIŁKA NOŻNA

Sparingi trzecioligowców. Zachodniopomorskie zespoły rozegrały w weekend mecze towarzyskie. Lider III ligi - Flota Świnoujście - zmierzył się w sobotę z drugoligową Lechią Gdańsk. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3, a bramki dla zespołu Petra Nemca zdobyli Dutkiewicz, Polak i Bańka. Z tym samym zespołem grała również Kotwica Kołobrzeg (3. miejsce w lidze) i wygrała 2:0 (bramki Haftkowskiego i Malinowskiego). Zamykający tabelę zespół Regi Trzebiatów pokonał u siebie czwartoligową Astrę Ustronie Morskie 5:1 (bramki Szczepański, Muzyczuk, Kryński i Molongo dwie).

PIŁKA RĘCZNA

II liga mężczyzn: Pogoń Handball Szczecin - Sokół Gdańsk 33:25 (19:13). Pogoń Handball: Wężyk, Andruszkiewicz, Śrudka - Krupa 10, Biały 8, Rojek 7, Pawłaszek 4, Wolski 3, Marcinkian 1, Smuniewski 0, Kaczyński 0.

MKS Grudziądz - Energetyk Gryfino 30:27 (16:11). Energetyk: Kołasiewicz,Fornal - Tołyż 4,Matoszko 2, Adamczewski 2, Jerlecki 0, Stanisławek 2, Galus 4, Palto 1, Gumiński 1, Blejsz 9, Patalas 2, Podfigurny 0.