Tarnobrzeskim tenisistkom zabrakło szczęścia

Ponad tysiąc widzów przez trzy godziny przeżywało huśtawkę nastrojów, ale tym razem w Tarnobrzegu niespodzianki nie było. KTS Wisan Forbet po dramatycznej walce przegrał półfinałowe spotkanie Pucharu ETTU z UCAM Cartagena 1:3. Rewanż 9 lutego w Hiszpanii.

Mecz rozpoczęła nieco onieśmielona tarnobrzeska Chinka Zhou Xiao, ale trema minęła jej w połowie seta. Odważne ataki i coraz lepszy i dokładniejszy odbiór serwisu pozwoliły jej zniwelować straty z początku, ale na finiszu minimalnie lepsza była Chinka z niemieckim paszportem Yunli Schreiner. W kolejnym secie do stanu 7:3 królowała Zhou, wtedy niestety znów się coś zacięło i rywalka zdobyła osiem piłek z rzędu, oddając raptem jedno "oczko" po błędzie serwisowym. Zdenerwowana Zhou koncertowo zagrała w trzeciej odsłonie, ale ostatecznie na końcowym wyniku zaważył pechowo przegrany drugi set.

Bez respektu podeszła do stołu Słowaczka Eva Odorova. Grała jak w transie, niósł ją doping publiczności i ku zaskoczeniu Chinki Shen Yanfei "ukradła" jej pierwszego seta. W kolejnym ponownie w końcówce doprowadziła do wyrównania ze stanu 8:10, ale tym razem Shen wytrzymała dwie długie wymiany i zasłużenie wygrała. Odorova zaprzepaściła szansę w trzecim, kiedy prowadziła już 10:7, ale zagrała zbyt czytelnie i zachowawczo. Pozostałe sety miały równie zacięty przebieg, ale odporniejsza psychicznie była w końcówkach Chinka.

Nadzieję na awans przywróciła na moment Li Qian. Rumunka Adriana Zamfir wysoko ustawiła poprzeczkę, ale "Mała" wytrzymała presję i zdobyła honorowy punkt dla KTS-u. Zwycięstwo koleżanki - zamiast podbudować - usztywniło Zhou Xiao, która pojedynek z Shen Yanfei rozpoczęła od wyniku 1:6. Pobudzona dopingiem wygrała jednak do 9. Kolejne dwa sety wygrała niestety Shen, ale w czwartym ponownie doszła do głosu Zhou. Rozluźniona, fantastycznie grała w decydującej odsłonie, prowadziła nawet 9:8. Niestety zdenerwowanie wzięło górę i to przyjezdne cieszyły się ze zwycięstwa.

KTS WISAN FORBET TARNOBRZEG - UCAM CARTAGENA T.M. 1:3

Wyniki : Zhou Xiao - Schreiner 1:3 (-9, -8, 4, -6), Odorova - Shen Yanfei 2:3 (11, -10, -10, 9, -7), Li Qian - Zamfir 3:1 (9, -9, 10, 6), Zhou Xiao - Shen Yanfei 2:3 (9, -9, -4, 11, -9).